fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 29 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zabrał współpasażerowi 3 piwa. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności

Wiadomości Zabrał współpasażerowi 3 piwa. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności

44-latek odpowie za rozbój. Miał zaatakować napotkanego w autobusie mężczyznę i zabrać mu reklamówkę z 3 piwami. Już po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez policjantów. Napastnik usłyszał zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły poniedziałek (14.09.2020) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o rozboju na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, z którym wspólnie podróżował autobusem komunikacji publicznej. Sprawca miał najpierw uderzać go pięściami po ciele, a potem zabrać reklamówkę z trzema piwami oraz przewodem o łącznej wartości około 40 złotych. Napastnik miał wysiąść na pobliskim przystanku i uciec pieszo w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony powiadomił służby.

Interweniujący policjanci na podstawie otrzymanych informacji już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali wskazanego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać, próbował ukryć się między budynkami. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Olsztyna. Funkcjonariusze przy mężczyźnie znaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów. 44-latek po tym, jak dokonał rozboju, zdążył wypić jedno z trzech piw. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że 44-latek był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoKMP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: