24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Jak przygotować kobiety do zmieniającego się rynku pracy? Odpowiedzi na Forum Nowej Edukacji

OlsztynJak przygotować kobiety do zmieniającego się rynku pracy? Odpowiedzi na Forum Nowej...

16 kwietnia, w Kuźni Społecznej w Olsztynie, odbędzie się konferencja pod hasłem “Forum Nowej Edukacji”. Wydarzenie, będące owocem współpracy Banku Żywności w Olsztynie i Centrum Innowacyjnej Edukacji, zgromadzi specjalistów oraz działaczy społecznych, którzy będą dyskutować o aktywizacji zawodowej kobiet. W konferencji weźmie udział Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

reklama

Zmieniający się rynek pracy a rola edukacji

Wydarzenie przede wszystkim skoncentruje się na innowacyjnych metodach przygotowania kobiet do wyzwań stawianych przez dynamicznie zmieniający się rynek pracy. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się: aktywizacja zawodowa kobiet, zrównoważony rozwój osobisty i zawodowy, outdoor learning czy kompetencje cyfrowe.

W ramach Forum, przemówienie otwierające wygłosi minister Dziemianowicz-Bąk, a paneli dyskusyjnych nie zabraknie także innych znaczących postaci życia publicznego, takich jak Ewa Rumińska-Zimny, wiceprezeska zarządu Stowarzyszenia Kongres Kobiet oraz Sylwia Rembiszewska-Piątek, wiceprezydentka Olsztyna.

reklama

Innowacyjne metody nauczania na rzecz aktywizacji kobiet

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.30 i potrwa do późnego popołudnia. Będzie to czas na przemówienia ekspertów, prezentację projektów oraz panele dyskusyjne, pośród których znajdzie się “Outdoor learning, jako metoda aktywizująca” czy “Kompetencje i narzędzia cyfrowe: jak przygotować kobiety do zmieniającego się rynku pracy”. Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji (link tutaj).

Wydarzenie objęte jest patronatem licznych instytucji i osób publicznych, w tym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcina Kuchcińskiego, Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz Starosty Olsztyńskiego Andrzeja Abako.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia