11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Siła kobiet z Warmii i Mazur: tworzenie przestrzeni dla rozwoju osobistego i przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

MrągowoSiła kobiet z Warmii i Mazur: tworzenie przestrzeni dla rozwoju osobistego i...

Na Warmii i Mazurach odbyła się konferencja na temat rozwoju osobistego kobiet z obszarów wiejskich. Spotkanie pod nazwą „Komunikacja, przedsiębiorczość oraz rozwój osobisty kobiet na obszarach wiejskich Warmii i Mazur” trwało dwa dni (29 i 30 listopada 2023 roku) w Mikołajki Resort Hotel & SPA w Jorze Wielkiej.

reklama

Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, otworzyła wydarzenie, które miało na celu ułatwienie w nawiązywaniu kontaktów, wymianę doświadczeń i wiedzy między kobietami z terenów wiejskich. Uczestniczki miały okazję zdobyć umiejętności wpływające na komunikację, rozwój osobisty oraz zawodowy, co ma przyczyniać się do podniesienia ich kompetencji w przyszłości.

Jedną z prelegentek była Maria Rotkiel, znana psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralna, specjalistka PR oraz trenerka motywacyjna, która dzieliła się swoimi cennymi doświadczeniami.

reklama

Na konferencji wystąpiły również specjalistki z różnych dziedzin, które w życiu zawodowym pomagają kobietom w przełamywaniu stereotypów oraz pokonywaniu przeszkód na drodze do sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. W programie znalazły się również prelekcje dotyczące komunikacji w mediach społecznościowych, zagadnień dietetycznych oraz prezentacje dotyczące rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim.

Głównymi adresatkami były kobiety ze wsi, aktywne w kołach gospodyń wiejskich, liderki lokalnych społeczności oraz te, które prowadzą własną działalność pozarolniczą bądź planują ją rozpocząć.

Zofia Stankiewicz, działaczka społeczna i sołtys z dwudziestoletnim stażem, sprawowała funkcję moderatorki konferencji. Od lat związana jest z rolnictwem, ma bogate doświadczenie w prowadzeniu przedszkola i żłobka na obszarach wiejskich oraz kuchni z wykorzystaniem produktów z własnego gospodarstwa.

reklama

Spotkanie, które było ważnym wydarzeniem na mapie regionalnych inicjatyw skierowanych do kobiet, zostało zorganizowane przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia