22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pożar hulajnogi elektrycznej w piwnicy

ElblągPożar hulajnogi elektrycznej w piwnicy

8 kwietnia 2024 roku, około godziny 12:45, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o pożarze hulajnogi elektrycznej, który wybuchł w piwnicy budynku wielorodzinnego przy ulicy Ignacego Daszyńskiego. Na miejsce natychmiast została wysłana jednostka strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2.

reklama

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia niezwłocznie przystąpili do działań gaśniczych. Ich pierwszym krokiem było wprowadzenie linii gaśniczej do pomieszczenia piwnicznego, co pozwoliło na szybkie opanowanie sytuacji i ugaszenie palącej się hulajnogi. Dodatkowo, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się dymu, zabezpieczono klatkę schodową budynku. Po wstępnym ugaszeniu pożaru hulajnoga została wyniesiona na zewnątrz, gdzie dokładnie przelano ją wodą. Takie działanie miało na celu obniżenie temperatury urządzenia i eliminację wszelkiego zagrożenia.

W związku z tym zdarzeniem służby apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania, ładowania oraz przechowywania hulajnóg elektrycznych i innych urządzeń zasilanych bateriami. Zaleca się ściśle przestrzeganie instrukcji obsługi producenta oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przypadek ten stanowi przestrogę przed potencjalnymi zagrożeniami, jakie mogą wynikać z nieprawidłowego użytkowania nowoczesnych technologii.

reklama

źródło: KM PSP Elbląg, fot: KM PSP Elbląg

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Arbuz
10 kwietnia 2024 08:39

Powinien być zakaz wstępu samochodów na baterie do wszystkich zamkniętych przestrzeni, jak garaże podziemnie.

Polecane
Ogłoszenia