fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

Piknik rodzinny w powiecie olsztyńskim: przypomnienie zasad bezpieczeństwa

OlsztynPiknik rodzinny w powiecie olsztyńskim: przypomnienie zasad bezpieczeństwa

Podczas rodzinnego pikniku policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa. Był pokaz policyjnego sprzętu, minimiasteczko ruchu drogowego, a także gry i zabawy dla najmłodszych. Stoisko profilaktyczne było miejscem, gdzie funkcjonariusze mogli rozmawiać z uczestnikami pikniku o zasadach odpowiedzialnego zachowania się na drodze.

reklama

Piknik rodzinny odbył się 16.09.2023 r. w gminie Purda przy udziale policjantów z Komendy Miejskiej w Olsztynie. Dodatkowo wśród zaproszonych przedstawicieli służb obecni byli członkowie Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, dzielnicowy z posterunku w Purdzie, a także funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Tego dnia wszyscy obecni mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze.

Podczas pikniku szczególnie najmłodsi mogli skorzystać z licznych atrakcji. Dzieci miały możliwość obejrzenia policyjnego umundurowania czy sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie. Dodatkowo przygotowano dla nich minimiasteczko ruchu drogowego, ulotki, krzyżówki oraz rebusy. Nie zabrakło również policyjnych gadżetów poprawiających widoczność na drodze. Policjanci przypominali o zasadach bezpiecznej drogi do szkoły i o tym, że bezpieczeństwo nasze i najmłodszych zależy przede wszystkim od nas samych i naszej spostrzegawczości.

reklama
Praca w policji – możliwość połączenia pasji z obowiązkami służbowymi blisko domu

Wydarzenie było pełne atrakcji dla całych rodzin. Nie tylko sprzyjało integracji lokalnej społeczności, ale także przypominało o znaczeniu przestrzegania zasad bezpieczeństwa na co dzień.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Skuteczne działania olsztyńskiej policji: zatrzymano poszukiwane osoby

Skuteczne działania olsztyńskiej policji: zatrzymano poszukiwane osoby