14 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wybory burmistrza Giżycka. Kto w drugiej turze?

GiżyckoWybory burmistrza Giżycka. Kto w drugiej turze?

W niedzielę, 7 kwietnia, mieszkańcy Giżycka oddali swoje głosy, by wybrać burmistrza miasta. Po przeliczeniu głosów z wszystkich 13 obwodów wyborczych, wyłoniono dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów, która odbędzie się 21 kwietnia.

reklama

Rywalizacja w Giżycku

Wśród kandydatów na burmistrza Giżycka, Magdalena Fuk z Komitetu Wyborczego Wyborców Obywatelska Koalicja Giżycko oraz Ewa Ostrowska z Komitetu Wyborczego Wyborców Sercem za Giżyckiem, uzyskały największe poparcie wyborców, co zapewnia im miejsce w drugiej turze wyborów. Magdalena Fuk, reprezentująca Platformę Obywatelską RP, zdobyła 29,36% głosów, natomiast Ewa Ostrowska, niezależna kandydatka, uzyskała 31,91% poparcia.

reklama

Pozostali kandydaci

Mirosław Aleksander Kastner z Komitetu Wyborczego Wyborców Dzień Dobry Giżycko Mirosław Kastner otrzymał 20,00% głosów, plasując się na trzeciej pozycji. Cezary Piórkowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Zakochani w Giżycku zdobył 12,70% głosów, zajmując piąte miejsce. Robert Waldemar Kempa, reprezentujący koalicję Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe, uzyskał 6,04% poparcia.

II tura

Wyborcy w Giżycku będą mieli do wyboru dwie kandydatki, które w pierwszej turze wyborów uzyskały największe poparcie. Druga tura wyborów zadecyduje, kto zostanie burmistrzem Giżycka na kolejną kadencję. Zarówno Magdalena Fuk, jak i Ewa Ostrowska, mają teraz czas, aby przekonać do siebie większą liczbę wyborców i przedstawić swoje wizje dla miasta.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia