22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Miażdżące zwycięstwo wójta Kontraktowicza w wyborach samorządowych Stawigudy

OlsztynMiażdżące zwycięstwo wójta Kontraktowicza w wyborach samorządowych Stawigudy

W niedzielnych (7 kwietnia) wyborach samorządowych w gminie Stawiguda Michał Kontraktowicz uzyskał reelekcję na stanowisko wójta, zdobywając znaczną większość głosów. Samorządowiec, urzędujący od 2018 roku, otrzymał od mieszkańców 4 055 głosów, co stanowi 77,49 proc. poparcia.

reklama

Stawiguda – gmina o dynamicznym rozwoju

Kontrkandydat, Paweł Palczewski, zyskał zaufanie 1 178 głosujących, co przekłada się na 22,51 proc. głosów. Frekwencja w wyborach wyniosła 55,08 proc.

Gmina Stawiguda jest rozpoznawalna jako najszybciej rozwijająca się jednostka samorządowa w Polsce w ciągu ostatniej dekady. Może się również pochwalić mianem jednej z najbogatszych gmin, zarówno na poziomie województwa, jak i w skali kraju. Znaczący wpływ na jej rozwój miał Michał Kontraktowicz, który pełniąc funkcję wójta od 2018 roku, przyczynił się do wielu zmian poprawiających jakość życia mieszkańców.

reklama

Wyniki wyborów do rady gminy

W wyborach do 15-osobowej rady gminy Stawiguda dominowali kandydaci z Komitetu Wyborczego Wspólnoty Samorządowej Michała Kontraktowicza, którzy odnieśli zwycięstwo w 14 z 15 jednomandatowych okręgach wyborczych. Jedynym radnym, który nie pochodzi z listy obecnego wójta, jest Sławomir Filipowicz, reprezentujący komitet “Okręg nr 5 Dorotowo Majdy Kręsk Wymój”.

Ponowny wybór Michała Kontraktowicza na stanowisko wójta Stawigudy oraz wyraźne poparcie dla jego polityki samorządowej wśród radnych wskazuje na zadowolenie mieszkańców z dotychczasowego kierunku rozwoju gminy. Pod jego kierownictwem Stawiguda ma szansę kontynuować trend wzrostowy, umacniając swoją pozycję jako jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się i najbogatszych gmin w Polsce.

reklama

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztyniak
9 kwietnia 2024 01:14

Fajny synek, chętnie bym się nim zaopiekował

???
9 kwietnia 2024 13:22

O rany, ale zbieranina gamoni i miernot.

Polecane