22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Paweł Palczewski ponownie zmuszony do sprostowania w kampanii wyborczej

OlsztynPaweł Palczewski ponownie zmuszony do sprostowania w kampanii wyborczej

W gminie Stawiguda kampania wyborcza nabiera tempa, ale nie zawsze w sposób, który można by uznać za godny naśladowania. Paweł Palczewski, kandydujący na wójta, po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi. Musiał sprostować kolejne nieprawdziwe informacje, które rozpowszechniał w swojej kampanii. To już nie pierwszy przypadek, kiedy Palczewski jest zmuszony do publicznego wycofania się ze swoich słów.

reklama

Sprostowanie na wezwanie sądu

Niedawno Sąd Okręgowy w Olsztynie rozstrzygnął sprawę na niekorzyść Palczewskiego, w związku z fałszywymi informacjami na temat stanu bazy sportowej w gminie. Palczewski twierdził, że „baza obiektów sportowych w gminie praktycznie nie istnieje i że nie zmieniło się to przez ostatnie lata”. Wójt Stawigudy Michał Kontraktowicz udowodnił w sądzie, że te zarzuty są bezpodstawne, co zmusiło Palczewskiego do opublikowania sprostowania na jego profilu na Facebooku (22.03.24):

“Paweł Palczewski, jako kandydat na Wójta Gminy Stawiguda z ramienia KWW Pawła Palczewskiego, oświadczam, że podałem nieprawdę, że baza obiektów sportowych praktycznie w gminie Stawiguda nie istnieje i przez ostatnie lata nie zmieniło się to, są to informacje nieprawdziwe, albowiem w rzeczywistości jest inaczej, gdyż w gminie Stawiguda dokonano w ostatnich latach wielu inwestycji w infrastrukturę sportową.”

reklama

Kolejne sprostowanie

Sytuacja się powtórzyła, gdy Palczewski rozpowszechniał informację, że gmina wydaje na energię elektryczną w swoich obiektach aż dwa i pół miliona złotych rocznie, podczas gdy w rzeczywistości jest to kwota blisko pięć razy mniejsza, wynosząca 570 000 złotych. Aby uniknąć kolejnego procesu sądowego i niekorzystnego wyroku, Palczewski zdecydował się na ugodę z wójtem, co zobowiązało go do kolejnego publicznego sprostowania (04.04.24):

“Ja Paweł Palczewski oświadczam, że nieprawdziwa jest informacja, którą podałem w dniu 27.03.2024r., działając jako kandydat na wójta Gminy Stawiguda z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Pawła Palczewskiego , że |Gmina Stawiguda wydaje 2,5 mln złotych (słownie dwa miliony pięćset tysięcy złotych) rocznie na utrzymanie swoich budynków jeśli chodzi o energię elektryczną, albowiem w rzeczywistości roczny koszt energii elektrycznej zużywanej na rzecz budynków należących do Gminy Stawiguda wyniósł w 2023 r. ok. 570 000,00 zł (słownie pięćset siedemdziesiąt tysięcy złotych)”

reklama

Palczewski na salach sądowych

Widać, że Paweł Palczewski regularnie pojawia się w sądzie. Doświadczył porażki w trzech sprawach o charakterze wyborczym, przy czym jedną z nich sam zainicjował przeciwko wójtowi Stawigudy i przegrał.

Oprócz spraw wyborczych zmaga się również z innymi kwestiami prawnymi. W Sądzie Rejonowym w Olsztynie toczy się sprawa, gdzie gmina Olsztyn domaga się od Palczewskiego zapłaty ponad 68 tys. złotych. O czym już pisaliśmy tutaj.

Kampania wyborcza w gminie Stawiguda ukazuje, jak ważne jest rzetelne i uczciwe informowanie wyborców o faktach.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
7 kwietnia 2024 22:45

Niepoprawny gostek

Polecane
Ogłoszenia