reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Tłumy mieszkańców na targach żywności regionalnej. Ależ tam było smacznie! [FOTO]

OlsztynTłumy mieszkańców na targach żywności regionalnej. Ależ tam było smacznie!

Najsmaczniejsze wydarzenie roku?

Dzień wolnego i lokalni producenci żywności — tak brzmi przepis na udaną imprezę plenerową w mieście.

reklama

Nasze przysmaki

Dziedzictwo Kulinarne Warmii i Mazur. Targi żywności regionalnej, naturalnej i tradycyjnej — tak brzmi oficjalna nazwa wydarzenia zorganizowanego na olsztyńskiej starówce przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Redakcja TKO wybrała się na targi nie tylko z kronikarskiego obowiązku, ale i po to, aby spróbować specjałów przygotowanych przez lokalnych producentów.

Co oferują Targi?

Było czego próbować! Sery, miody, wędliny, chleby, czekolada, różnego rodzaju marynaty, soki, ryby, ciasta i wiele, wiele innych dobroci i smakołyków przygotowanych przez producentów, koła gospodyń wiejskich, właścicieli gospodarstw rybnych, spółdzielnie itp. Wszystko na bazie własnych receptur, niejednokrotnie regionalnych lub przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie. Widać było, że potrawy i produkty przygotowane są przez pasjonatów. I to dzięki wystawcom i różnorodnej ofercie, którą zaprezentowali, można mówić o sukcesie targów, gdzie mogliśmy zetknąć się z ze zdrową i autentyczną żywnością.

reklama

Dodatkowe atrakcje

Należy dodać, że prócz żywności mieszkańcy mogli kupić świece sojowe, regionalne zabawki związane z Olsztynem czy inne produkty rękodzielnicze. Swoje stoisko miał także Bank Żywności w Olsztynie, który prowadził gry edukacyjne na temat niemarnowania żywności, czy przygotowywał pyszne koktajle w stylu zero waste.

W targach wziął udział m.in. Karol Okrasa, kucharz, osobowość telewizyjna, który poprowadził debatę na temat regionalnej żywności.

Tym żyje Olsztyn

reklama
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników.

Nowy punkt szkoły Hirpol w Olsztynie już działa. Otwarcie na Jarotach okazało się sukcesem

Szkoła z możliwością nauki w Maserati otworzyła nowy punkt na Jarotach i przyciągnęła wiele ludzi.

Czy zdrowie można wliczyć w koszt prowadzenia biznesu?

Koszty zdrowotne jako część budżetu firmy.

250 operacji robotycznych czyli nowoczesne możliwości  leczenia raka prostaty w MSZ w Olsztynie

Doświadczeni operatorzy: Mirosław Łesiów i Rafał Steckiewicz z Certyfikatami obsługi robota da Vinci.

Dynamiczny rozwój Poradni Leczenia Bólu w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie

Od kwietnia Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie pracuje codziennie, oferując pacjentom kompleksową diagnostykę i terapię przewlekłych zespołów bólowych.

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie. Możliwość prezentacji sprzętu i produktów

Olsztyn zaprasza na Wiosenne Targi Ogrodnicze. To miejsce, gdzie spotyka się cała branża.

Darmowe badania prenatalne z NFZ w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Nowoczesna diagnostyka prenatalna w Olsztynie: co oferuje poradnia Szpitala Miejskiego?

Zestawy hyroforowe – przeczytaj, zanim kupisz!

Ile kosztuje kompletny zestaw hydroforowy w ogrodach lub domach jednorodzinnych?
reklama
reklama