17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Tłumy mieszkańców na targach żywności regionalnej. Ależ tam było smacznie! [FOTO]

OlsztynTłumy mieszkańców na targach żywności regionalnej. Ależ tam było smacznie!

Dzień wolnego i lokalni producenci żywności — tak brzmi przepis na udaną imprezę plenerową w mieście.

reklama

Nasze przysmaki

Dziedzictwo Kulinarne Warmii i Mazur. Targi żywności regionalnej, naturalnej i tradycyjnej — tak brzmi oficjalna nazwa wydarzenia zorganizowanego na olsztyńskiej starówce przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Redakcja TKO wybrała się na targi nie tylko z kronikarskiego obowiązku, ale i po to, aby spróbować specjałów przygotowanych przez lokalnych producentów.

Co oferują Targi?

Było czego próbować! Sery, miody, wędliny, chleby, czekolada, różnego rodzaju marynaty, soki, ryby, ciasta i wiele, wiele innych dobroci i smakołyków przygotowanych przez producentów, koła gospodyń wiejskich, właścicieli gospodarstw rybnych, spółdzielnie itp. Wszystko na bazie własnych receptur, niejednokrotnie regionalnych lub przekazywanych ustnie z pokolenia na pokolenie. Widać było, że potrawy i produkty przygotowane są przez pasjonatów. I to dzięki wystawcom i różnorodnej ofercie, którą zaprezentowali, można mówić o sukcesie targów, gdzie mogliśmy zetknąć się z ze zdrową i autentyczną żywnością.

reklama

Dodatkowe atrakcje

Należy dodać, że prócz żywności mieszkańcy mogli kupić świece sojowe, regionalne zabawki związane z Olsztynem czy inne produkty rękodzielnicze. Swoje stoisko miał także Bank Żywności w Olsztynie, który prowadził gry edukacyjne na temat niemarnowania żywności, czy przygotowywał pyszne koktajle w stylu zero waste.

W targach wziął udział m.in. Karol Okrasa, kucharz, osobowość telewizyjna, który poprowadził debatę na temat regionalnej żywności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lokalny chłopak
17 czerwca 2023 20:12

Ale niestety cenny były jak z kosmosu …I niby to regionalne …

Polecane