18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Weź udział w niesamowitej przygodzie! Otwarcie Mobilnego Przystanku Historii w Olsztynie

OlsztynWeź udział w niesamowitej przygodzie! Otwarcie Mobilnego Przystanku Historii w Olsztynie

Olsztyn przemienił się w otwartą stronę historii, kiedy 12 maja stał się miejscem ogólnopolskiej inauguracji Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości. Ten wyjątkowy projekt, zapoczątkowany przez Biuro Nowych Technologii, łączy najnowszą historię z najnowocześniejszymi technologiami, takimi jak Virtual Reality, digital human czy projekty gamingowe.

reklama

Pierwszy z serii Mobilnych Przystanków Historii Przyszłości został umieszczony na parkingu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przy ulicy Obitza 1, tuż obok Wydziału Humanistycznego. Miejsce to stało się portalem do przeszłości, gdzie goście mogą zagłębić się w historię poprzez różne interaktywne narzędzia.

Wśród atrakcji dostępnych na miejscu znalazły się “Gra Szyfrów” – innowacyjny projekt gamingowy stworzony przez Instytut Pamięci Narodowej, oraz “Szybowcowa ‘87”, która przybliża historię tajnej wrocławskiej drukarni Solidarności Walczącej. Ponadto, edukacyjne podcasty dostępne na miejscu, skierowane przede wszystkim do nauczycieli, oferują dodatkowe źródło wiedzy i inspiracji.

reklama

Wizytujący mogą również posłuchać wspomnień Andrzeja Gwiazdy oraz Krzysztofa Wyszkowskiego o działalności w antykomunistycznej opozycji, zebranych w ramach realizacji nowatorskiego projektu “Cyfrowi Bohaterowie”. Ta unikalna ekspozycja łączy przeszłość z przyszłością, podkreślając znaczenie historii i jej wpływ na teraźniejszość.

Mobilny Przystanek Historia Przyszłości w Olsztynie jest otwarty dla publiczności do 22 maja 2023 roku, od godziny 10:00 do 18:00. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Wszystkie osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Ta niepowtarzalna wyprawa przez czas jest doskonałą okazją, aby doświadczyć, jak najnowsze technologie mogą ożywić historię i ułatwić jej zrozumienie.

reklama

źródło: IPN

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane