24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Osiągnięcia i wyzwania: pożegnalne podsumowanie VI kadencji Rady Powiatu w Olsztynie

OlsztynOsiągnięcia i wyzwania: pożegnalne podsumowanie VI kadencji Rady Powiatu w Olsztynie

Podczas ostatniej, VI sesji Rady Powiatu w Olsztynie, która odbyła się 5 kwietnia 2024 roku, dokonano podsumowania działań samorządu w bieżącej kadencji. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, wśród których znaleźli się posłanka na Sejm Urszula Pasławska, wicewojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Szczypiński, pierwszy starosta olsztyński Adam Sierzputowski, przedstawiciele zarządu województwa, wójtowie, komendanci służb mundurowych oraz dyrektorzy jednostek powiatowych.

reklama

Sesja była okazją do podsumowania wyzwań, przed którymi starostwo stanęło w ciągu ostatnich lat, takimi jak pandemia COVID-19 oraz wybuch wojny w Ukrainie i jej ekonomiczne następstwa. Mimo tych kryzysów Rada Powiatu zdołała przeprowadzić inwestycje o wartości przekraczającej 370 milionów złotych. Priorytetem były drogi i bezpieczeństwo pieszych, jednak nie zabrakło także wsparcia dla służb drogowych, ochrony zdrowia czy rozwoju infrastruktury szkolnej. Podczas spotkania wyróżniono sukcesy takie jak sprzedaż Łęguckiego Młyna, unowocześnienie Powiatowej Służby Drogowej czy inwestycje w szpitale i szkoły. Starosta Andrzej Abako szczególnie podkreślił znaczenie nabycia Maltańskiego Centrum Pomocy w Barczewie i dalsze plany jego rozbudowy o nowoczesny szpital.

Joanna Michalska-Reda, pełniąca funkcję wicestarosty, zwróciła uwagę na znaczenie współpracy międzynarodowej i wyraziła nadzieję na włączenie ukraińskich kobiet do Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet. Jerzy Laskowski, przewodniczący Rady Powiatu, podziękował z kolei za trud i zaangażowanie, podkreślając wspólnie osiągnięte kompromisy, które były sukcesem całego zespołu.

reklama

Podczas sesji nie zabrakło słów uznania dla radnych i starostów poprzednich kadencji oraz pracowników powiatu. Zwieńczeniem uroczystości było oficjalne podziękowanie za zaangażowanie we współtworzenie warunków dla mieszkańców regionu oraz rozwijanie lokalnych przedsięwzięć.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia