24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyn szykuje się na coroczne płukanie sieci wodociągowej. Co musisz wiedzieć?

OlsztynOlsztyn szykuje się na coroczne płukanie sieci wodociągowej. Co musisz wiedzieć?

Mieszkańcy Olsztyna od poniedziałku 8 kwietnia mogą spodziewać się zmian w dostawie wody. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie ogłosiło, że wraz z początkiem nowego tygodnia rozpocznie się coroczne płukanie magistral i sieci wodociągowych w celu utrzymania wysokiej jakości wody dostarczanej do konsumentów.

reklama

Płukanie sieci wodociągowej to standardowa procedura przeprowadzana w celu usunięcia wszelkich osadów i zanieczyszczeń, które mogły się nagromadzić w ciągu roku. Przedstawiciele PWiK w Olsztynie przewidują, że w czasie płukania mogą nastąpić zmiany klarowności wody oraz wahania ciśnienia. Zapewniają jednocześnie, że woda w trakcie tych prac spełni wszystkie wymogi fizykochemiczne oraz biologiczne określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zgodnie z harmonogramem prace rozpoczną się od magistrali wodociągowej Stacji Uzdatniania Wody „Zachód”. Płukanie obejmie wiele olsztyńskich ulic, w tym ul. Jeziorną, Bałtycką czy Grunwaldzką. W kolejnych dniach prace będą kontynuowane w różnych częściach miasta, w tym na osiedlach Nad Jeziorem Długim, Grunwaldzkim, Podgrodziu, Starym Mieście, Mazurskim i Kętrzyńskim. Harmonogram obejmuje prace aż do 21 kwietnia, kiedy to płukanie zostanie przeprowadzone na osiedlach m.in. Pojezierza i Kormorana.

reklama

Mieszkańcy zainteresowani szczegółowym harmonogramem płukania sieci oraz poszukujący dodatkowych informacji dotyczących możliwych czasowych utrudnień mogą kontaktować się z pogotowiem wodociągowo-kanalizacyjnym, dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 994. Przedsiębiorstwo prosi o wyrozumiałość i przypomina, że wszelkie niezbędne działania mają na celu zapewnienie najwyższej jakości wody pitnej dla mieszkańców miasta.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia