22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Nowa inicjatywa w Olsztynie. Zespół ds. Zwierząt rozpoczyna działalność

OlsztynNowa inicjatywa w Olsztynie. Zespół ds. Zwierząt rozpoczyna działalność

W Olsztynie odbyło się pierwsze spotkanie nowo powołanego Zespołu ds. Zwierząt, który powstał z inicjatywy miejscowych organizacji pozarządowych. Przewodniczącą jednogłośnie wybrana została Magdalena Orłowska reprezentująca Fundację Per Mondo. W uroczystej inauguracji prac Zespołu udział wzięła Sylwia Rembiszewska-Piątek, zastępczyni prezydenta Olsztyna.

reklama

Inicjatywa powstania Zespołu ds. Zwierząt

Pełnomocnik Prezydenta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Bartosz Kamiński podkreślił: „Olsztyński Zespół ds. Zwierząt powstał z inicjatywy organizacji pozarządowych, które dostrzegły wiele problemów w zakresie swojej działalności i uważają, że bez zaangażowania i wsparcia urzędników (także finansowego) nie poradzą sobie z rozwiązaniem wszystkich problemów”.

Zespół stanowią przedstawiciele rozmaitych miejskich organizacji i instytucji aktywnych w obszarze ochrony praw zwierząt i opieki nad nimi. W skład zespołu weszli m.in. przedstawiciele fundacji Per Mondo, NEBO, Albatros oraz stowarzyszeń Miasto Dobre Dla Zwierząt i Zwierzyniec Św. Franciszka. Wśród osób uczestniczących w spotkaniu znaleźli się również przedstawiciele straży miejskiej, schroniska dla zwierząt oraz istotnych olsztyńskich instytucji.

reklama

Pierwsze działania olsztyńskiego Zespołu

W rozmowie z mediami Magdalena Orłowska podziękowała za możliwość rozpoczęcia działalności i wyraziła nadzieję na skuteczną pracę grupy: „To taki naturalny początek naszej walki z problemami, które dotyczą zwierząt”. Zwróciła uwagę na potrzebę opracowania standardów postępowania ze zwierzętami znalezionymi na ulicy i jasnego określenia odpowiedzialności w takich sytuacjach.

Podczas dyskusji poruszono wiele palących tematów, takich jak porzucanie zwierząt egzotycznych czy okrucieństwo wobec zwierząt na terenie ogrodów działkowych. Wspomniano również o potrzebie zbudowania podestów dla kaczek w fontannie przy Casablance, a także o braku nowych wolontariuszy, szczególnie wśród młodzieży.

„Już pierwsze spotkanie pokazało, jak wiele jest obszarów, którymi trzeba się zająć, a interdyscyplinarny skład Zespołu pozwala na przepracowanie tych tematów. Dyskusja była aktywna i bardzo merytoryczna” – podsumował Bartosz Kamiński. Wyraził także zadowolenie z określenia najważniejszych obszarów działania oraz z już pojawiających się propozycji rozwiązań zaistniałych problemów.

reklama

Zespół ma spotykać się przynajmniej raz na kwartał, jednak ze względu na pilne zagadnienia kolejne spotkanie zaplanowano na 17 kwietnia.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Cleo_Pinda
9 kwietnia 2024 15:06

Członkiem tego zespołu powinien zostać Pan Możdżonek. Może otworzyły by mu się oczy na niektóre sprawy.

Olsztyńskie dziki!
9 kwietnia 2024 17:49

Mozdzonek jest teraz zajęty tworzeniem koalicji 🤣 szukaniem Menadżera i Agencjci Rozwoju 🤣 później założy nakolanniki i uda się do kościoła 🤣 na końcu weźmie żel nawilżający i pójdzie grupowo strzelać do zwierzyny! Lubi żreć za darmo!

Polecane