22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pierwsza spopielarnia ciał na Warmii i Mazurach otwarta

EłkPierwsza spopielarnia ciał na Warmii i Mazurach otwarta

W Bartoszach, niedaleko Ełku, zakończyła się budowa pierwszej w województwie warmińsko-mazurskim spopielarni ciał.

reklama

Do tej pory mieszkańcy Ełku i okolic, chcący skorzystać z usługi kremacji, musieli przewozić zmarłych do Suwałk lub Białegostoku. Teraz, dzięki otwarciu nowego obiektu, proces ten będzie znacznie prostszy i szybszy. Spopielarnia została wyposażona w nowoczesny piec, który może spopielić od czterech do sześciu ciał w ciągu doby. Mimo że zdolność przetwarzania jest wysoka, rzeczywista liczba kremacji będzie dostosowana do potrzeb lokalnej społeczności.

Michał Wenda, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku, w rozmowie z Radiem Olsztyn, podkreślił, że zapotrzebowanie na kremacje w regionie rośnie. W 2023 roku, 30 procent wszystkich pochówków w Ełku stanowiły kremacje. Otwarcie spopielarni jest odpowiedzią na te zmieniające się potrzeby i zwyczaje pogrzebowe społeczności.

reklama

Aktualnie trwa procedura przeszkolenia pracowników, którzy będą odpowiedzialni za obsługę spopielarni. Przed rozpoczęciem działalności wszystkie niezbędne zezwolenia zostały uzyskane, co gwarantuje, że obiekt spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa i ekologii.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Przedsiębiorca
4 kwietnia 2024 08:17

Bardzo dobrze jak wyślą naszych na wojnę za amerykański interes biznes będzie przedni! Oraz jak zaczną padać zaszorycowani a pada cały czas ich więcej i więcej. Wreszcie będzie czyste powietrze

Polecane
Ogłoszenia