15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Odkryj tajemnice Titanica i poznaj historie Kim Gordon w niedzielę w Galerii BWA

OlsztynOdkryj tajemnice Titanica i poznaj historie Kim Gordon w niedzielę w Galerii...

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 12:00 w Galerii BWA odbędzie się specjalne oprowadzanie po najnowszych wystawach, które poprowadzi Monika Sadowska, specjalistka do spraw wystaw i promocji w BWA.

reklama

Obecnie w olsztyńskiej galerii można podziwiać prace dwóch artystek. Pierwsza ekspozycja nosi tytuł „Titanic” i została stworzona przez Annę Kuterę. Wystawa to model statku, który został zatrzymany w połowie drogi. Jest to opowieść o ludziach, ich cierpieniu, przerwanych życiorysach i niezrealizowanych celach.

Druga wystawa to dzieło Izabeli Chamczyk zatytułowana „Powiem wszystkim, że płakałaś”. Ekspozycja ta czerpie inspirację z twórczości basistki i wokalistki zespołu Sonic Youth Kim Gordon, która miała ogromne znaczenie dla niezależnej sceny muzycznej w Stanach Zjednoczonych lat 80. Chamczyk porusza temat kobiety w świecie męskich zespołów.

reklama

Udział w niedzielnym wydarzeniu jest możliwy bez wcześniejszych zapisów. Zbiórka odbędzie się w holu Galerii BWA na al. Piłsudskiego 38 w Olsztynie 7 kwietnia, o godzinie 12.

Odkryj tajemnice Titanica i poznaj historie Kim Gordon w niedzielę w Galerii BWA kultura Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia