5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyńskie komisje wyborcze w komplecie

OlsztynOlsztyńskie komisje wyborcze w komplecie

Wszystkie wolne miejsca w komisjach wyborczych, które będą nadzorować najbliższe głosowanie w Olsztynie, są już obsadzone.

reklama

Przy okazji zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu potrzebnych do pracy w komisjach było ponad 730 osób. Zgłosiło się jednak znacznie więcej chętnych, co, jak podkreślają miejscy urzędnicy, pozwoliło stworzyć silną listę rezerwową.

Wszyscy, którzy zostali powołani do pracy w komisjach, zostaną o tym poinformowani. Poza tym w następnym tygodniu przejdą specjalne szkolenia.

reklama

Podczas spotkań wybrani zostaną przewodniczący i wiceprzewodniczący – informuje dyrektor Wydziału Organizacji i Kadr Urzędu Miasta, Hanna Mikulska-Bojarska. – Rozdamy regulaminy, niezbędne materiały, podpowiemy też m.in. w jaki sposób zorganizować działanie lokalu.

Za pracę w komisji ich przewodniczący dostaną po 200 zł, zastępcy po 180 zł, a pozostali – 160 zł.

W Olsztynie w dniu wyborów pracować będzie 101 komisji, w tym 14 zamkniętych – m.in. w szpitalach i areszcie. W tych, które działają na obszarze z ponad dwoma tysiącami mieszkańców, zasiadać będzie od 9 do 11 osób, poniżej dwóch tysięcy – 7-9 osób, a w zamkniętych – między 4 a 6. Na terenie Olsztyna powołane zostały 33 największe komisje.

reklama

Olsztynianie, którzy mają wątpliwość co do miejsca głosowania, będą mogli w Internecie sprawdzić siedzibę swojej komisji wyborczej. Wzorem poprzednich wyborów w Biuletynie Informacji Publicznej w następnym tygodniu uruchomiona zostanie specjalna wyszukiwarka.

Głosowanie w niedzielę (25 października) w godzinach 7 – 21.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia