29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Cztery placówki w Olsztynie zostały wyróżnione prestiżowym tytułem „Złotej Szkoły”

OlsztynCztery placówki w Olsztynie zostały wyróżnione prestiżowym tytułem „Złotej Szkoły”

Olsztyn może pochwalić się doskonałymi osiągnięciami edukacyjnymi swoich szkół – cztery placówki w mieście zostały wyróżnione prestiżowym tytułem „Złotej Szkoły” w rankingu Perspektywy. Z tej okazji dyrektorzy i uczniowie spotkali się z prezydentem Olsztyna, aby omówić klucz do ich sukcesu.

reklama

Olsztyńskie szkoły w rankingu Perspektywy

Podczas spotkania, które odbyło się 16 stycznia 2024 roku, Piotr Grzymowicz nie krył dumy z osiągnięć olsztyńskich szkół: „Jestem dumny z tego, że państwa placówki reprezentują tak wysoki poziom. Jesteście wizytówkami naszego miasta i regionu”. Prezydent podkreślił również, że wyróżnienia są owocem ciężkiej pracy zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

W najnowszym rankingu wyróżnione zostały dwie olsztyńskie szkoły techniczne – chemik i ekonomik – oraz dwa licea – II LO i XII LO. Krzysztof Wiśniewski, dyrektor II LO, powiedział, że wysokie miejsca w rankingu to potwierdzenie dobrego kierunku rozwoju szkoły. Stefan Procyk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, podkreślił znaczenie mocnych stron oraz pracę nad słabościami szkoły.

reklama

Kluczowe czynniki sukcesu edukacyjnego w Olsztynie

„Ważny jest klimat w szkole” – dodała Iwona Godlewska, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, i podkreśliła, że dobrze wyposażone laboratorium są kluczem do skutecznej nauki. Jako istotny czynnik decydujący o sukcesie placówki dyrektor Godlewska wymieniła również dobry kontakt z uczniami i chęć do dyskusji.

Dorota Linkiewicz, dyrektor Uniwersyteckiego XII Liceum Ogólnokształcącego, wskazała na pasję i entuzjazm nauczania jako czynniki wpływające na dobre funkcjonowanie szkoły. Wartości te podzielali uczniowie, którzy wskazywali na znaczenie motywacji do nauki oraz na działania nauczycieli mające na celu zainteresowanie materiałem, a nie mechaniczne zapamiętywanie.

Na zakończenie tego ważnego dla olsztyńskiej edukacji spotkania Krzysztof Wiśniewski skierował słowa podziękowania do uczniów i uznał ich pozytywne opinie o szkole za największą nagrodę w jego karierze dydaktycznej.

reklama

Ranking Perspektyw co roku tworzy zaktualizowaną listę pod kątem jakości pracy najlepszych liceów i techników w Polsce. Do jego stworzenia wykorzystywane są m.in. wyniki maturalne oraz sukcesy w olimpiadach wymienionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Pełna lista szkół technicznych oraz liceów ogólnokształcących dostępna jest online.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
17 stycznia 2024 16:30

Gratulacje

Polecane