11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Ponad 100 mln dla warmińsko-mazurskich przedsiębiorców z europejskich funduszy

WiadomościPonad 100 mln dla warmińsko-mazurskich przedsiębiorców z europejskich funduszy

W ostatni piątek grudnia odbyło się wydarzenie, które miało kluczowe znaczenie dla przyszłości regionalnego sektora przedsiębiorczości. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego sfinalizował umowę z Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. (WMARR), która dotyczy realizacji części programu unijnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027. Inicjatywa ta wpisuje się w szersze działania mające na celu wsparcie i rozwój lokalnej gospodarki poprzez świadome wykorzystanie dostępnych środków z europejskiego budżetu. Kwota umowy to niemal 110 mln euro.

reklama

W ramach podpisanej umowy WMARR obejmuje rolę Instytucji Pośredniczącej, co oznacza, że będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie określonych działań należących do Priorytetu 1 Gospodarka programu FEWiM 2021-2027. Zadaniem Agencji będzie dopilnowanie, aby fundusze były rozdzielone efektywnie i przyczyniały się do rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

Marszałek Marcin Kuchciński podkreślił, że województwo warmińsko-mazurskie konsekwentnie angażuje się w działania probiznesowe, zapewniając specjalne fundusze na wsparcie przedsiębiorczości. Podkreślił też długoletnią współpracę z WMARR, która jest sprawdzonym partnerem w zakresie pomocy przedsiębiorcom. Agencja ma za zadanie wpłynąć na wzrost jakości działalności badawczo-rozwojowej, wspierać procesy transformacji cyfrowej w firmach, a także promować innowacyjne podejście do prowadzenia biznesu.

reklama

Realizacja umowy obejmie szereg działań w tym: finansowanie infrastruktury badawczo-rozwojowej, inwestycje w aktywa własności intelektualnej, wsparcie badawczo-rozwojowe firm, popieranie kwestii związanych z zieloną gospodarką oraz recyklingiem. Ponadto w planie znalazło się wsparcie małych innowacji, digitalizacja produkcji i usług oraz internacjonalizacja firm, co ma ułatwić im ekspansję na rynki zagraniczne. Ogólnie przewidziano alokację środków na te cele w wysokości 109 524 258 EUR na lata 2023-2029.

Olsztyńskie biuro WMARR S.A. będzie odpowiedzialne za ogłoszenie naborów wniosków, zawieranie kontraktów z beneficjentami, kontrolę i ocenę złożonych wniosków o dofinansowanie, bieżący monitoring postępów projektów, które otrzymają wsparcie ze środków unijnych.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adrian
2 stycznia 2024 16:41

Nie ma się czym chwalić tylko trzeba być smutnym, że tak mało. Sam Intel na Dolnym Śląsku dostanie 40x tyle. Wsparcie powinno wynosić minimum 0.5mld inaczej Warmińsko Mazurskie dalej będzie gospodarczo odstawać.

Kasia
2 stycznia 2024 10:29

Dostaną ,jak zwykle najpierw “swoi” z jedynej słusznej obecnie rządzącej partii ryżego kłamcy. Ochłapy będą dla pospólstwa dla zamknięcia “japy” .

Polecane
Ogłoszenia