22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Targi edukacyjne w Olsztynie – przyszłość zawodowa w zasięgu ręki?

OlsztynTargi edukacyjne w Olsztynie – przyszłość zawodowa w zasięgu ręki?

Na targach olsztyńskich szkół ponadpodstawowych, które miały miejsce 25 marca 2024 roku, uczniowie kończący szkoły podstawowe mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych placówek. Całe wydarzenie zostało zorganizowane w Uranii.

reklama

Na targach nie zabrakło przedstawicieli wszystkich liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych zarządzanych przez miasto. Wśród odwiedzających panowała atmosfera zaciekawienia, a zaproszeni ósmoklasiści chętnie korzystali z okazji, aby zadać pytania dotyczące przyszłej ścieżki edukacyjnej, rekrutacji, możliwych kierunków kształcenia, a także egzaminów zawodowych.

Lidia Nowacka, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, podzieliła się swoimi wrażeniami z targów: „Zainteresowanie targami było bardzo duże, na naszym stoisku można było też sprawdzić swoje praktyczne umiejętności”. Uczestnicy mogli wykazać się w różnorodnych zadaniach, takich jak wykonywanie tynków dekoracyjnych, skręcanie domków dla owadów czy zgrzewanie połączeń hydraulicznych. Kto chciał, mógł również zapoznać się z działaniem tachimetru – instrumentu geodezyjnego wykorzystującego system optyczny. Prezentacjom towarzyszyły prace wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych, co niewątpliwie było namacalnym świadectwem umiejętności uczących się w olsztyńskich szkołach.

reklama

Tegoroczne targi były więc nie tylko doskonałą okazją do zdobycia informacji, ale także stosownym miejscem do zainspirowania przyszłych absolwentów szkół podstawowych do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Wydarzenie to bez wątpienia przyczyniło się do ułatwienia młodym ludziom podjęcia ważnej decyzji o wyborze dalszego kierunku edukacji.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ruchacze.pl
26 marca 2024 19:52

Tylko biznes własny żadna praca dla kogoś i wyzysk

Polecane
Ogłoszenia