12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Zatorze: Napadł na nastolatków i kradł telefony komórkowe

Strona główna Wiadomości Zatorze: Napadł na nastolatków i kradł telefony komórkowe
reklama

Sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 26-letniego mieszkańca Olsztyna, który napadł na 13-latka i ukradł mu telefon komórkowy. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna na swoim koncie ma również inny rozbój.

Sprawa rozpoczęła się kilka dni temu, kiedy do komendy zgłosił się ojciec ze swoim 13-letnim synem. Według ich relacji chłopiec został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę na olsztyńskim Zatorzu. Napastnik chwycił go za głowę, przycisnął do siebie, zabrał mu telefon komórkowy i uciekł.

reklama

Policjanci zajęli się wyjaśnianiem tego przestępstwa. Na podstawie opisu wyglądu sprawcy typowali, kto może być odpowiedzialny za ten rozbój. Następnego dnia z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ponownie skontaktował się ojciec pokrzywdzonego nastolatka. Mężczyzna powiedział, że jedzie z synem samochodem, a w jadącym przed nimi autobusie siedzi mężczyzna, który prawdopodobnie jest sprawcą rozboju na chłopcu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci zatrzymali 26-latka na ul. Wojska Polskiego.

W toku prowadzonych czynności ustalili, że na swoim koncie zatrzymany ma również inne przestępstwo. Dzień po napadzie na 13-latka, zaatakował innego chłopca. Uderzył go pięścią w tył głowy i zaczął dusić. Następnie zabrał mu telefon komórkowy i uciekł.

26-latek usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma