14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Areszt i dozór dla sprawców rozboju

Strona główna Wiadomości Areszt i dozór dla sprawców rozboju
reklama

Policjanci z Morąga zatrzymali 29- i 36-latka. Mężczyźni pod sklepem zaatakowali 40-latka, którego pobili i okradli. Postanowieniem sądu 29-latek trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu śledczego, drugi z napastników został objęty policyjnym dozorem. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek (21.11.2016) do dyżurnego z Komisariatu Policji w Morągu zgłosił się mieszkaniec miasta informując, że został napadnięty, pobity i okradziony. Do zdarzenia miało dojść 4 dni wcześniej pod jednym ze sklepów spożywczych w Morągu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że sprawcy po zadaniu ciosów mieli mu zabrać telefon komórkowy, pieniądze i rower.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego kilka godzin od przyjęcia zgłoszenia o rozboju ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z tym przestępstwem. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Morąga w wieku 29 i 36 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Młodszy z nich był znany morąskim policjantom ponieważ już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwo.

reklama

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze i prokurator przekazali do miejscowego sądu, który podjął decyzję o tymczasowym 3-miesięcznym aresztowaniu 29-latka. Wobec 36-latka zastosowano policyjny dozór. Teraz mężczyznom grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma