22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Olsztyn zaśpiewa hymn Unii Europejskiej na 20-lecie Polski w UE

OlsztynOlsztyn zaśpiewa hymn Unii Europejskiej na 20-lecie Polski w UE

W niedzielę, 24 marca, Olsztyn dołączy do ogólnopolskiej inicjatywy “Cała Polska śpiewa Odę do radości”, celebrując 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 67. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich.

reklama

To wyjątkowy moment, aby przypomnieć o znaczeniu jedności europejskiej, szczególnie w obliczu ostatnich wyzwań, jakimi były pandemia i konflikt na Ukrainie. Spotkanie odbędzie się na Starówce przy fontannie o godzinie 12:00, gdzie mieszkańcy i goście miasta wspólnie zaśpiewają hymn Europy.

Wydarzenie, zorganizowane po raz szósty w Olsztynie, podkreśla, jak ważne dla Polski jest członkostwo w Unii Europejskiej. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia flag – zarówno unijnych, jak i polskich, a także symboli reprezentujących różne organizacje. To nie tylko okazja do wspólnego śpiewania, ale również do wyrażenia nadziei na realizację ideałów zawartych w poemacie Schillera “Oda do radości”, według którego “Wszyscy ludzie będą braćmi”. Za organizację wydarzenia odpowiadają KOD WM, Olsztyński Marsz Równości, Olsztyński Strajk Kobiet oraz Fundacja Dwa Skrzydła.

reklama

Link do wydarzenia na Facebooku tutaj. To wyjątkowa okazja, aby świętować europejską jedność, wyrażając nadzieję na pokojową przyszłość kontynentu, w duchu braterstwa i wzajemnego wsparcia.

Olsztyn zaśpiewa hymn Unii Europejskiej na 20-lecie Polski w UE społeczeństwo Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psychiatra Paula Marka
22 marca 2024 13:01

Tyle lat ile mój pacjent walczy z choroba psychiczna

Leon
22 marca 2024 15:28

Jak najszybciej trzeba opuścić ten lewacko-komunistyczny twór jakim jest ue.

Polecane