7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Aktywista zrywa antyunijne naklejki w Olsztynie

OlsztynAktywista zrywa antyunijne naklejki w Olsztynie

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Olsztyna byli świadkami nietypowej kampanii, gdy młodzieżówka Korony Polskiej z Olsztyna rozpoczęła akcję przyklejania naklejek promujących POLEXIT. Naklejki zawierały skrajne hasła i przekreśloną flagę Unii Europejskiej, co wywołało liczne reakcje w lokalnych mediach oraz społeczności.

reklama

Walka o europejskie wartości

W odpowiedzi na działania młodzieżówki, Jakub Hermanowicz, działacz Lewicy z Olsztyna, postanowił osobiście usunąć antyunijne naklejki z przestrzeni publicznej. Hermanowicz uzasadnił swoje działania chęcią ochrony miasta przed treściami antyunijnymi, które jego zdaniem były szerzone w sposób nielegalny. Działacz zaznacza, że takie działania mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek miasta i kraju, podważając nasze europejskie wartości i sojusze.

reklama

Otwarta dyskusja jako droga do zrozumienia

Hermanowicz, krytykując działania młodzieżówki, podkreślił znaczenie Unii Europejskiej jako szansy na rozwój, współpracę i wzajemne zrozumienie, a także możliwości, jakie oferuje w zakresie handlu i podróży. Jego zdaniem, miasto nie powinno stać się miejscem dla prorosyjskich i antypaństwowych działań. Zdaniem działacza, Unia Europejska jest fundamentem stabilności, bezpieczeństwa i prosperity, a Polska powinna aktywnie uczestniczyć w jej rozwoju i kształtowaniu przyszłości.

Hermanowicz podkreślił, że jego celem nie jest ograniczanie różnorodności opinii, lecz zachęcanie do otwartej debaty i współpracy nad kształtowaniem przyszłości Polski w ramach Unii Europejskiej. Wezwał do dialogu na temat roli i przyszłości Unii, zwracając uwagę na konieczność budowania wspólnego europejskiego jutra.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
20 stycznia 2024 21:47

Jakiś oglądacz TVNu?

Przemas
18 stycznia 2024 02:07

Debil – morda nieskażona intelektem – precz z UE!

Polecane
Ogłoszenia