4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn świętuje sportowe sukcesy. Nagrody i stypendia dla najlepszych w 2023 roku

OlsztynOlsztyn świętuje sportowe sukcesy. Nagrody i stypendia dla najlepszych w 2023 roku

Olsztyn uczcił swoich sportowców za osiągnięcia w 2023 roku podczas ceremonii w Uranii, przyznając nagrody i stypendia osobom wyróżniającym się w świecie sportowym. Prezydent miasta Piotr Grzymowicz osobiście wręczył wyróżnienia trenerom oraz sportowcom, którzy święcili triumfy na krajowych i międzynarodowych arenach.

reklama

– Naszą intencją jest wspieranie rozwoju sportu poprzez między innymi finansowanie stypendiów uzdolnionym zawodnikom będącymi mieszkańcami Olsztyna, ale jednocześnie reprezentującymi olsztyńskie kluby – powiedział prezydent.

Uhonorowani sportowcy i trenerzy

Wśród uhonorowanych trenerów znaleźli się m.in. Bronisława Ludwichowska, Adam Kurian oraz Bogdan Kowalewicz. Szczególnym wyróżnieniem cieszył się także Wacław Szukiel, trener żeglarstwa, który został doceniony za działalność na rzecz rozwoju tego sportu w Olsztynie.

reklama

Nagrody pieniężne dla trenerów wyniosły łącznie 40 tys. zł, co podkreśla znaczenie ich pracy w kształtowaniu talentów sportowych. Liczne wyróżnienia uzyskali również sami sportowcy. W gronie nagrodzonych zawodników znaleźli się m.in. Ewa Cychowska, Piotr Woźniak oraz Konrad Bukowiecki, którzy zagwarantowali Olsztynowi miejsca na podium w międzynarodowych zawodach.

Prezydent Grzymowicz przyznał także 86 stypendiów, które zostały przekazane sportowcom przez 12 olsztyńskich klubów. Całkowita kwota środków przeznaczona na te cele wyniosła 425 950 zł.

Nasi sportowcy w rankingach

Warto zauważyć, że sportowcy reprezentujący miasto regularnie biorą udział w zawodach młodzieżowych. Dzięki ich wynikom gmina Olsztyn zajęła 14. miejsce w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki na tle 920 sklasyfikowanych gmin w kraju. Punktacja ta uwzględnia udział w 28 dyscyplinach. Najlepszy olsztyński klub KS AZS UWM zajął 26. miejsce w skali kraju. Wyniki te są potwierdzeniem, iż Olsztyn skutecznie inwestuje w swoich sportowców, co przynosi wymierne efekty na arenie ogólnopolskiej.

reklama

W rankingu powiatów województwa warmińsko-mazurskiego Olsztyn znowu wyprzedził swoich sąsiadów i zdobył 2091,30 pkt, co znacząco przewyższa wyniki Elbląga i Giżycka, które zajęły kolejno 2. i 3. miejsce w tej klasyfikacji.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia