fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie ustanowiono nowy rekord Polski!

OlsztynW Olsztynie ustanowiono nowy rekord Polski!

Natalia Kaczmarek, znana lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów, która niedawno zdobyła srebrny medal na mistrzostwach świata w Budapeszcie, kontynuuje zaskakiwać kibiców i ekspertów. Na niedawno zakończonym III Memoriale Zbigniewa Ludwichowskiego w Olsztynie nie tylko wystartowała, ale również pobiła rekord Polski na nietypowym dystansie 500 metrów. Jej rezultat to 1:07.18, co uplasowało ją na dziewiątym miejscu w światowym rankingu na tym dystansie.

reklama

Celem Natalii była próba pobicia dotychczasowego rekordu Polski, który w 2018 roku ustanowiła Aleksandra Gaworska, przebiegając 500 metrów w czasie 1:08.65. Kaczmarek wiedziała, że jest w stanie dokonać tego na memoriale, który odbył się w Olsztynie, i nie zawiodła. Ale rekord to nie wszystko. Natalia otrzymała też od swojego sponsora sztabkę złota o wadze 50 gramów jako nagrodę za jej osiągnięcie.

Dziś Joanna Jędrzejczyk obchodzi urodziny. Zaskakujące, ile ma lat?

Memorial Zbigniewa Ludwichowskiego nie jest byle jaką imprezą sportową. Jest to wydarzenie poświęcone trenerowi, który zmarł w 2021 roku. Ludwichowski przez lata kształtował wiele pokoleń mistrzów, olimpijczyków i mistrzów Europy. Jego kariera trenerska rozpoczęła się w 1973 roku w Gwardii Olsztyn. Po jej rozwiązaniu w 2004 roku, przeniósł się z całą grupą do AZS UWM Olsztyn i kontynuował swoją pracę, współpracując także z kadrą narodową.

reklama

Wśród tych, których trenował, znaleźli się wybitni sportowcy takie jak dwukrotna olimpijka Wanda Panfil, Celina Sokołowska i Bronisława Ludwichowska – wicemistrzyni świata w biegach przełajowych. Przygotowywał również do startów Karola Zalewskiego, medalistę młodzieżowych mistrzostw Europy i wielokrotnego mistrza Polski.

reklama

Dzięki ludziom jak Zbigniew Ludwichowski, imprezy takie jak niedzielny memorial w Kortowie na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przyciągają tłumy sympatyków sportu. Dla zawodników i kibiców jest to więcej niż tylko sportowe wydarzenie, to także okazja do uczczenia ludzi, którzy przez lata wnosili ogromny wkład w rozwój lekkoatletyki w Polsce. Natalia Kaczmarek, ze swoim nowym rekordem, wpisała się w ten kontekst, kontynuując dziedzictwo wybitnych polskich sportowców.

Bukowiecki triumfuje i zdobywa złoty medal

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Dziś Joanna Jędrzejczyk obchodzi urodziny. Zaskakujące, ile ma lat?

Nowe centrum sportowe w Olsztynie. Na trening przyjechał premier Mateusz Morawiecki