7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Samorząd Warmii i Mazur wspiera młode sportowe talenty

WiadomościSamorząd Warmii i Mazur wspiera młode sportowe talenty

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego podjął aktywne działania na rzecz promowania i rozwijania sportowych talentów w regionie, przeznaczając ponad 2,2 mln zł na wsparcie federacji, zrzeszeń oraz związków sportowych. Podczas wyjątkowego spotkania podzielono się informacjami dotyczącymi strategii i planów na rok 2024.

reklama

Marszałek województwa Marcin Kuchciński powiedział, że wsparcie obejmować będzie nie tylko młodzież, ale również trenerów oraz sportowców na różnych poziomach zaawansowania – od amatorskiego do olimpijskiego. „Sport zawsze był, jest i będzie wizytówką Warmii i Mazur” – zaznaczył marszałek Kuchciński, podkreślając równocześnie, że współpraca z organizacjami pozarządowymi to nie tylko kwestia finansowania, lecz również obustronne zaangażowanie w rozwój społeczności.

Maria Bąkowska, członkini zarządu województwa, zwróciła uwagę na znaczenie współpracy samorządów z organizacjami pozarządowymi i entuzjastyczny odbiór konkursów, które przekładają się na aktywność fizyczną mieszkańców. Zauważyła, że wsparcie nie ogranicza się jedynie do znanych sportowców, ale obejmuje również tych, dla których sport jest formą rekreacji.

reklama

Środki wydzielone na rok 2024 mają wesprzeć szkolenie najbardziej utalentowanej młodzieży oraz wspierać dorosłych osiągających wybitne wyniki. Szczególną uwagę przykłada się do upowszechniania i popularyzacji sportu na obszarach wiejskich i w małych miastach poprzez liczne wydarzenia sportowe.

Andrzej Grudziński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, zaznaczył, że otrzymane fundusze pozwolą na zgrupowania i uczestnictwo w ważnych zawodach, z których sportowcy mogą przywozić medale. Natomiast Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, podkreślił ciągły rozwój wielu młodych piłkarzy i sukcesywny wzrost liczby chętnych do gry w piłkę nożną w różnych miastach regionu.

Janusz Sypiański, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, wspomniał, że za 2 lata Zrzeszenie będzie obchodziło 80-lecie działalności. Organizacja przez ten cały czas, poprzez liczne wydarzenia, promuje zdrowy i aktywny tryb życia.

reklama

Wacław Szukiel, żeglarz i trener młodzieży, wskazał na trudności związane z finansowaniem żeglarstwa, pokreślił zwłaszcza koszty sprzętu, które w dużej mierze ponoszą rodzice i kluby. Wyraził radość z faktu, iż mimo przeciwności warmińsko-mazurskie żeglarstwo utrzymuje pozycję w rankingach sportu młodzieżowego.

Na koniec przedstawiono finansowy zarys wsparcia na 2024 rok, z którego korzystać będą różne organizacje sportowe, w tym Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu czy Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Według danych w bieżącym roku ogólna suma finansowania wyniesie 2,265 mln zł, co stanowi wzrost o 115 tys. zł w stosunku do poprzedniego roku.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia