15 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wyzwania dla kierowców. Omijamy blokady w gminie Giżycko

GiżyckoWyzwania dla kierowców. Omijamy blokady w gminie Giżycko

W środę, 20 marca 2024 roku, kierowcy planujący podróż przez miejscowość Kąp w gminie Giżycko mogą napotkać znaczące utrudnienia w ruchu drogowym. Wynika to z zaplanowanego protestu rolników, który odbędzie się na drodze krajowej nr 63 przy skrzyżowaniu z drogą W-655. Protest zaplanowano w godzinach 7.00-19.00.  W tym czasie przewidywane są zatory oraz ograniczenia w przepływie pojazdów.

reklama

Objazdy blokad

Z myślą o uczestnikach ruchu drogowego policja przedstawiła szczegółowe trasy objazdów. Dla pojazdów ciężarowych o dmc powyżej 15 ton zaleca się trasy: od strony Orzysza–Miłek pojazdy powinny kierować się przez Staświny, dalej W-656 przez Lipowy Dwór, Czyprki, Malinkę, Pamry, Ranty. Kierowcy jadący z Giżycka powinni skorzystać z trasy przez Spytkowo, Sołdany, Kruklanki, Żywki, Sołtmany i w końcu przez Mazuchówkę W-655. Natomiast dla kierowców przyjeżdżających od strony Mrągowa rekomendowana jest trasa przez ulicę Ratuszową w Rynie, Ryński Dwór, Zielony Lasek i Pszczółki K-16.

Osoby podróżujące lżejszymi pojazdami mają możliwości omijania miejsca protestu. Z Orzysza w stronę Miłek sugeruje się wybranie trasy przez miejscowość Ruda 1718N do Rydzewa, 1829N przez Kanał Kula, W-643 Bogaczewo do Wilkas na K-59. Z Giżycka można wyjechać ulicą Suwalską do Sulimy 1823N, przez Kożuchy Wielkie, Kruklin 1833N aż do Siedliska i W-655.

reklama

Apel policji

Policja prosi o zrozumienie i cierpliwość w związku z nadzwyczajną sytuacją. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu oraz opóźnień, zaleca się wcześniejsze zaplanowanie trasy lub, jeśli to jest możliwe, unikanie podróżowania samochodem. W przypadku konieczności podróży należy przewidzieć dodatkowy czas na przejazd oraz śledzić aktualne informacje dotyczące stanu dróg.

Na trasach objazdów oraz w miejscu protestu bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego będzie nadzorowane przez funkcjonariuszy policji. Apeluje się o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do wszelkich wytycznych służb porządkowych i pomocniczych.

źródło: KPP Giżycko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia