26 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Protest rolników sparaliżuje wjazd do Olsztyna

OlsztynProtest rolników sparaliżuje wjazd do Olsztyna

W najbliższą środę, 20 marca, mieszkańcy Dywit oraz okolic mogą spodziewać się znaczących utrudnień w ruchu drogowym. Przyczyną jest zapowiedziany protest rolników, którzy planują zablokować rondo na DK51 przy Osiedlu Sterowców. Akcja ma potrwać od godziny 10:00 do 16:00 i, jak przewidują organizatorzy, zgromadzić około 50 ciągników i 100 rolników.

reklama

Protest wpisuje się w ramy ogólnopolskiej akcji, mającej na celu zwrócenie uwagi na problem zalewu rynku produktami rolnymi z krajów trzecich, potrzebę ustalenia cen minimalnych dla polskich produktów oraz konieczność korekty w ramach tzw. Zielonego Ładu.

Utrudnienia i objazdy

W dniu protestu przez rondo przejechać będą mogły jedynie pojazdy uprzywilejowane, takie jak: policja, straż pożarna czy pogotowie. Organizatorzy zapowiedzieli jednak możliwość przepuszczania mieszkańców Osiedla Sterowców w okolicach godziny 15:00, którzy będą mogli korzystać z alternatywnego wjazdu na osiedle – przez bramę w kierunku Dywit. Dzięki porozumieniu z firmami Arbet i Aldi, mieszkańcy uzyskali dodatkową opcję dojazdu do domów.

reklama

Co więcej, planowane jest również przepuszczanie autobusów linii 110 przez rondo w godzinach protestu, jednak ostateczne potwierdzenie tych ustaleń ma nastąpić w poniedziałek 18 marca po zatwierdzeniu objazdów przez policję. Kursy linii 108 i 112 zostaną skrócone i będą realizowane na trasie alternatywnej.

Policja zapowiedziała, że szczegółowe objazdy dla samochodów osobowych i większych pojazdów zostaną ogłoszone w poniedziałek, 18 marca. Wstępnie wiadomo, że samochody osobowe będą kierowane na ulicę Podleśną, a większe pojazdy będą musiały korzystać z tzw. dużej pętli przez Sętal i Tuławki.

Apel do mieszkańców

Organizatorzy protestu oraz służby mundurowe apelują do mieszkańców o śledzenie komunikatów dotyczących blokady i dostosowanie się do zaleceń policji w dniu protestu. Celem rolników jest zwrócenie uwagi na problemy sektora rolnego i jego znaczenie dla bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Protest ma być pokojowym wyrazem niezadowolenia z obecnej polityki w zakresie rolnictwa i handlu produktami rolnymi.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

21 KOMENTARZY

21 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Psychiatra Paula Marka
16 marca 2024 16:51

przeciez to nic nie da, rzad swiatowy czyli nwo nato who onz juz dawno wraz z world economic forum oglosil plan nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy

Paul Mark
16 marca 2024 17:06

ciekawe kiedy i czy w koncu zrozumiem, ze wlascicielem polski jest black rock a klotnie o marionetki pis po to poziom przedszkola

Polecane
Ogłoszenia