3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Protest rolników w Olsztynie zakończy się przed czasem? I co dalej?

OlsztynProtest rolników w Olsztynie zakończy się przed czasem? I co dalej?

We wtorek, 20 lutego, ulicami Olsztyna przetoczyła się fala protestu rolników. Po przemarszu przez miasto, manifestujący zatrzymali się w jego sercu, na al. Piłsudskiego i ul. Kopernika, planując początkowo zakończenie akcji w czwartek. Jednak najnowsze doniesienia mówią, że protest zostanie zakończony niemal dzień wcześniej, około południa w środę.

reklama

Protest przeciwko Zielonemu Ładowi Unii Europejskiej

Rolnicy, którzy w połowie lutego zdecydowali się na zablokowanie dróg w różnych częściach Polski, w ramach protestu przeciwko Zielonemu Ładowi Unii Europejskiej oraz importowi zboża z Ukrainy, w Olsztynie zgromadzili się w największej liczbie. Pod Urzędem Wojewódzkim zaparkowało kilkaset ciągników, co stanowiło wyraźny sygnał niezadowolenia ze strony rolników.

Protest, który miał zakłócić codzienne życie mieszkańców Olsztyna, zakończy się jednak szybciej, niż planowano. Decyzja o wcześniejszym zakończeniu strajku została podjęta wspólnie przez uczestników, którzy nie chcą dłużej utrudniać funkcjonowania miasta. Aktualnie trwają prace porządkowe na al. Piłsudskiego, a przed południem rolnicy mają opuścić centrum.

reklama

Zakończenie protestu: i co dalej?

To już druga fala protestów związanych z obecną polityką rolną Unii Europejskiej i problemami importowymi. W trakcie wtorkowego zgromadzenia wojewoda warmińsko-mazurski, Radosław Król, przekazał informację, że postulaty rolników zostały przesłane do Warszawy. Minister rolnictwa, Czesław Siekierski, przygotował porozumienie, które w znacznym stopniu odpowiada na zgłaszane przez rolników żądania.

Zakończenie protestu w Olsztynie może być sygnałem do dialogu i konstruktywnego rozwiązania problemów, z którymi borykają się polscy rolnicy. Wciąż jednak pozostaje pytanie, jak dalsze rozmowy wpłyną na przyszłość rolnictwa w Polsce i jakie kroki zostaną podjęte, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania tej grupy zawodowej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
21 lutego 2024 14:09

Rolnicy z Wolnymi Polakami pokazali siłę Narodu. Mówiąc NIE dla niszczenia rolnictwa praworządności totalnego bezprawia od radia TV po trybunał posłów i prezydenta.

Anonimowo
21 lutego 2024 13:04

Nie kończcie. Chciałem dzisiaj przyjść darmową wystawę ciągników pooglądać, a wy już macie dosyć i do domu jedziecie.

Polecane
Ogłoszenia