17 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Policyjna akcja „Prędkość” w Gołdapi. Nawet policjanci byli zaskoczeni ilością złapanych

GołdapPolicyjna akcja „Prędkość” w Gołdapi. Nawet policjanci byli zaskoczeni ilością złapanych

W sobotę 16 marca 2024 roku policjanci z Gołdapi przeprowadzili regionalne operacje pod nazwą „Prędkość”, której głównym celem była walka z nadmierną szybkością na drogach. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest wciąż główną przyczyną wypadków drogowych, a działania policjantów są odpowiedzią na ten niepokojący trend.

reklama

Kontrola kierowców

W trakcie policyjnych działań skontrolowanych zostało kilkudziesięciu kierowców, wśród których 33 zostało przyłapanych na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Efektem było nałożenie 28 mandatów karnych oraz wydanie 5 pouczeń.

Największą lekkomyślnością na drodze wykazał się 21-letni mężczyzna z powiatu sokólskiego, którego zatrzymano za jazdę z prędkością 137 km/h w miejscowości Kozaki. Było to o 47 km/h więcej niż pozwalały przepisy. W świetle prawa był to przypadek recydywy, gdyż kierowca miał już w przeszłości karę za podobne wykroczenie. W konsekwencji został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł oraz otrzymał 11 punktów karnych.

reklama

Surowe konsekwencje poniósł również 43-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, gdy na drodze krajowej nr 65 przekroczył dozwoloną prędkość o 42 km/h. Jego nieodpowiedzialne zachowanie kosztowało go 1 tys. zł grzywny i 11 punktów karnych.

Podobny los spotkał 23-letniego mieszkańca powiatu gołdapskiego, który poruszając się samochodem marki Toyota w Botkunach, przekroczył prędkość o 41 km/h. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 1 tys. zł i 11 punktów karnych.

Apel do kierowców

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości. Szczególną ostrożność należy zachować w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Funkcjonariusze przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego użytkownika i wspólnie należy dążyć do jego zachowania. Operacja „Prędkość” jest częścią większych wysiłków zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

reklama

źródło: KPP Gołdap, fot.: KPP Gołdap

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia