-3 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Szaleńcza ucieczka przed policją: 56-latek otrzymał 265 punktów karnych

OlsztynSzaleńcza ucieczka przed policją: 56-latek otrzymał 265 punktów karnych

Mieszkaniec z Warszawy otrzymał aż 265 punktów karnych po szaleńczej ucieczce przed olsztyńskimi policjantami. Po serii wykroczeń i dwóch kolizjach został zatrzymany w Elblągu przez tamtejszy patrol. 

reklama

Policjanci z olsztyńskiej Grupy SPEED pełnili służbę na trasie popularnej „siódemki”, kiedy w pobliżu miejscowości Zielony Grąd zauważyli szybko poruszającą się osobówkę. Kierujący pojazdem mężczyzna nie tylko zignorował nakaz ograniczenia prędkości, ale i nie zwracał uwagi na sygnały dźwiękowe oraz świetlne wysyłane przez policjantów. Zamiast zatrzymać się –  przyśpieszył i rozpoczął niebezpieczną ucieczkę w kierunku Elbląga. Wideorejestrator w policyjnym radiowozie wskazał, że mężczyzna pędził z prędkością 176 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Na terenie Elbląga w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 61 km/h.

W swojej desperackiej próbie ucieczki przed kontrolą drogową 56-latek popełnił szereg kolejnych wykroczeń, m.in.: wyprzedzał w rejonie przejścia dla pieszych, ignorował sygnalizację świetlną oraz obowiązujące oznakowania, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu i doprowadził do dwóch niegroźnych kolizji drogowych z udziałem innych pojazdów.

reklama

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany w Elblągu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Mimo posiadania uprawnień do kierowania pojazdami nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Na podstawie taryfikatora 56-latek został ukarany aż 265 punktami karnymi. Dodatkowo za spowodowanie dwóch kolizji drogowych kierowca otrzymał mandaty. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz poniesie dalsze konsekwencje swojego lekkomyślnego postępowania; odpowie za szereg wykroczeń oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych i ostrzegają, że prowadzą intensywne działania mające na celu eliminowanie piratów drogowych. Stworzony przez policję zespół SPEED ma przeciwdziałać niebezpiecznym manewrom na drodze i zapewniać bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia