21 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Policja apeluje o rozwagę i trzeźwość na drodze: nieodpowiedzialni kierowcy sprawcami niebezpiecznych zdarzeń

IławaPolicja apeluje o rozwagę i trzeźwość na drodze: nieodpowiedzialni kierowcy sprawcami niebezpiecznych...

Odpowiedzialne i bezwzględnie trzeźwe – takie powinno być zachowanie każdego uczestnika ruchu drogowego, niezależnie od tego, czy prowadzi samochód, czy jedzie rowerem lub hulajnogą. Jest to istotne, gdyż każdy musi być świadomy, że lekkomyślne działanie niesie za sobą konsekwencje prawne, a często też prowadzi do prawdziwych tragedii. Policjanci, patrolując drogi, wciąż starają się eliminować brawurę na drogach.

reklama

W czwartek (14.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 7:00 funkcjonariusze zostali poinformowani, że 57-letnia kierująca toyotą, podczas próby włączenia się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu fordem. Skończyło się kolizją i bocznym zderzeniem pojazdów.

Po godzinie 15:00, tego samego dnia 48-latek kierujący toyotą podczas skrętu w lewo nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru. W wyniku tego młoda kobieta jadąca hulajnogą elektryczną uderzyła w bok samochodu. Poszkodowana 18-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Winowajca za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.

reklama

Kolejne zdarzenie dotyczyło nietrzeźwego kierowcy. Przed godziną 19:00 pracownik jednej z lubawskich firm poinformował o mężczyźnie, który pod wpływem alkoholu prowadził samochód ciężarowy. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 50-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei podczas kontroli drogowej w Iławie 30-letni kierowca renault prowadził pojazd bez uprawnień. Mężczyzna twierdził, że nic nie wiedział o cofniętych uprawnieniach, dlatego jeździł samochodem.

Apelujemy! Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od naszej reakcji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane