22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Wstrząsający proces 23-letniej Michaliny P. i 27-letniego Michała J.

OlsztynWstrząsający proces 23-letniej Michaliny P. i 27-letniego Michała J.

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces 23-letniej Michaliny P. i 27-letniego Michała J., oskarżonych o znęcanie się oraz usiłowanie zabójstwa ich kilkumiesięcznego syna. Zdarzenia, które wstrząsnęły opinią publiczną, miały miejsce między 2 maja a 27 czerwca 2022 roku.

reklama

Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

Według aktu oskarżenia, przesłanego przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie 29 listopada 2023 roku, do znęcania się nad niemowlęciem dochodziło w domu w jednej z miejscowości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Michalina P., matka dziecka, wielokrotnie dopuszczała się przemocy fizycznej wobec syna, w tym szarpania za ręce i nogi, uderzania w różne części ciała, przyduszania oraz rzucania nim. Te brutalne działania doprowadziły do licznych obrażeń u niemowlęcia, w tym złamań kończyn dolnych i górnych oraz rozległych obrażeń głowy, doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka.

Michalina P. miało być niezadowolona z płci dziecka. Marzeniem kobiety była córka, co niejednokrotnie podkreślała, prezentując syna w mediach społecznościowych jako dziewczynkę.

reklama

Zaniechanie opieki ze strony ojca

Michał J., ojciec dziecka, został oskarżony o zaniedbanie w sprawowaniu opieki nad synem. Pozostawienie niemowlęcia pod wyłączną opieką agresywnej matki i brak zaangażowania w rozwój oraz stan zdrowia dziecka naraziły dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zamknięte drzwi sądowej sali

Pierwsza rozprawa przeciwko Michalinie P. oraz Michałowi J. miała miejsce 15 marca 2024 roku w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Na prośbę prokuratora, postanowiono, że cały proces odbędzie się bez udziału publiczności. Sąd uznał, że jawne przeprowadzenie sprawy mogłoby zagrozić istotnym interesom prywatnym poszkodowanego dziecka. Kolejne terminy rozpraw zostały wyznaczone na 22 i 27 marca 2024 r. oraz 3 i 5 kwietnia 2024 r.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
18 marca 2024 22:05

synkowi to bym lodzil caly czas

Polecane
Ogłoszenia