8 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Tragedia na drodze. 72-latka potrącona na przejściu w Ełku

EłkTragedia na drodze. 72-latka potrącona na przejściu w Ełku

Policja w Ełku prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce 12 marca na ulicy Kolbego. Do zdarzenia doszło, kiedy 72-letnia kobieta weszła na jezdnię zza autobusu i została potrącona przez nadjeżdżającą toyotę. Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Kierowca toyoty oraz pasażer pojazdu nie odnieśli żadnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

reklama

Warto przypomnieć, że piesi to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Nie mają żadnych zabezpieczeń, które mogłyby zmniejszyć ryzyko czy też skutki kolizji z pojazdem. Ogromnie ważne jest przestrzeganie przepisów, wykorzystywanie przejść dla pieszych oraz zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu jezdni, by uniknąć groźnych w skutkach wypadków drogowych.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina o konieczności bycia widocznym na drodze. Zaleca również kierowcom, by zwracali uwagę na potencjalnie niebezpieczne sytuacje, które mogą zaistnieć w pobliżu przystanków autobusowych. Śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku, a funkcjonariusze pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

reklama

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane