14 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

3,5 mln złotych dla katedry św. Jakuba Apostoła. Jakie przeznaczenie tej kwoty?

Olsztyn3,5 mln złotych dla katedry św. Jakuba Apostoła. Jakie przeznaczenie tej kwoty?

Gmina Olsztyn poinformowała o rozpoczęciu procedury przetargowej na remont katedry – Bazyliki konkatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. Wybrany wykonawca ma się zająć pracami restauratorskimi i konserwatorskimi wnętrza świątyni oraz remontem dachu.

reklama

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 26 marca, do godziny 10:00. Pełne szczegóły postępowania dostępne są na stronie internetowej parafii.

Dofinansowanie, które przyznano jeszcze w 2023 roku, pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i wynosi 3,5 mln złotych. Wcześniej władze Olsztyna starały się także o wsparcie na modernizację i ochronę dziesięciu historycznych obiektów, w tym m.in. wschodniej i południowej elewacji Nowego Ratusza, domu przedpogrzebowego Bet Tahara oraz Miejskiego Szpitala Zespolonego.

reklama

To właśnie prace przy katedrze okazały się jedynym projektem, który otrzymał dofinansowanie w ramach programu rządowego. Treść ogłoszenia i szczegóły procedury przetargowej dostępne są pod linkiem zamieszczonym na stronie parafii.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
18 marca 2024 14:15

obciagalem w niej, po komunii gdzie na kolanach ksiadz mnie ruchal w usta

Obajtek
19 marca 2024 09:19

A to śmierdzące pały

Polecane