17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Ruszył nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

OlsztynRuszył nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie, które dotyczyło Rządowego Programu Odbudowy Zabytków , a także zmian w Rządowym Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego z województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Zgromadzonych przywitał Wojewoda Artur Chojecki „Z wielką nadzieją przyjęliśmy informację o Programie Inwestycji Strategicznych, o tym komponencie dedykowanym zabytkom. Jestem przekonany, że mamy tutaj dużo do zrobienia i samorządowcy mocno przyłożą się do tego, żeby mogli te środki wykorzystać na ratowanie obiektów, które są skarbnicą naszej historii”.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego: Michał Maliński – menedżer zespołu, dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych i Piotr Kujawa – dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych koordynujący województwo warmińsko-mazurskie.

reklama

Celem Rządowego Programu Odbudowy Zabytków jest odbudowa i przywrócenie blasku zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Więcej informacji: https://www.bgk.pl/programy-i-fundusze/programy/rzadowy-program-odbudowy-zabytkow

źródło: UW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane