3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Przemytniczy manewr na 12,5 mln zł udaremniony

PiszPrzemytniczy manewr na 12,5 mln zł udaremniony

W operacji Służby Celno-Skarbowej z województwa podlaskiego, przeprowadzonej niedaleko Pisza, udało się zabezpieczyć niemal 19 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Nielegalny obrót tytoniem, mógłby narazić budżet państwa na straty sięgające niemal 12,5 miliona złotych.

reklama

Nielegalny magazyn w gminie Pisz

Funkcjonariusze podlaskiej KAS, działając na podstawie zebranych informacji, ustalili, że na jednej z posesji w gminie Pisz znajduje się magazyn, w którym przechowywane są duże ilości nielegalnego tytoniu. Decyzja o przeszukaniu terenu okazała się trafna – w hali magazynowej odkryto 102 kartonowe pudła wypełnione suszem tytoniowym. Przewóz tego towaru odbywał się bez odpowiednich dokumentów i bez zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu, co jest wymagane przy przewozie tzw. towarów wrażliwych.

Skutki operacji

Zabezpieczenie tak dużej ilości nielegalnego tytoniu to znaczący sukces w walce z przemytem i nielegalnym obrotem akcyzowym. Gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek, mógłby spowodować znaczne straty w budżecie państwa. W toku dalszych działań, na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty przechowywania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piszu, a zatrzymane osoby czekają na dalsze postępowanie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia