8 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Sklepikarz z wyrokiem. Zapłaci 45 tys. zł grzywny

WęgorzewoSklepikarz z wyrokiem. Zapłaci 45 tys. zł grzywny


W ostatnich dniach zakończyła się sprawa sądowa dotycząca nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi w powiecie kętrzyńskim. 43-letni sklepikarz, który prowadził działalność związaną ze sprzedażą akcesoriów tytoniowych, został skazany na grzywnę w wysokości 45 tysięcy złotych.

reklama

Sprawa rozpoczęła się rok temu, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Węgorzewie zatrzymali mężczyznę podczas wynoszenia z samochodu worka z krajanką tytoniową. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w powiecie kętrzyńskim. Okazało się, że oprócz legalnych wyrobów akcyzowych, sklepikarz posiadał również nielegalny tytoń, który planował sprzedać w swoim sklepie.

Śledztwo doprowadziło również do odkrycia magazynu, w którym przechowywane były kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Łącznie, funkcjonariusze zabezpieczyli 19 526 paczek papierosów różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy oraz 165 200 kg tytoniu.

reklama

Sąd Rejonowy w Giżycku, rozpatrując sprawę 11 stycznia, uznał 43-latka za winnego popełnionego czynu i nałożył na niego karę grzywny. Gdyby nielegalny towar trafił na sklepową półkę, Skarb Państwa mógłby ponieść straty szacowane na blisko 666 tysięcy złotych.

Ten przypadek stanowi przestrogę dla osób zajmujących się handlem wyrobami akcyzowymi, podkreślając surowe konsekwencje prawne związane z handlem nielegalnymi towarami. Wyrok sądowy podkreśla determinację organów ścigania w walce z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi i chronieniu interesów Skarbu Państwa.

źródło: Straż Graniczna

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia