3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Policja interweniuje w szkole w Olsztynie. Uczniowie z e-papierosem i pałką teleskopową

OlsztynPolicja interweniuje w szkole w Olsztynie. Uczniowie z e-papierosem i pałką teleskopową

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych przy ulicy Paderewskiego 10/12 w Olsztynie doszło do niepokojącego incydentu. Kilka dni temu, w wyniku zgłoszenia o utarczce słownej, która mogła przerodzić się w awanturę, policja rozpoczęła czynności wyjaśniające.

reklama

Interwencja policji na terenie szkoły

W piątek 16 lutego 2024 roku oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie został poinformowany o konflikcie, który mógł przerodzić się w poważniejszą awanturę w jednej z olsztyńskich placówek edukacyjnych. W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji, który podjął pierwsze kroki w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

W trakcie interwencji funkcjonariusze wylegitymowali trzech młodych mężczyzn, uczniów szkoły, w wieku od 16 do 17 lat. Przy jednym z nich został znaleziony e-papieros, z którego miał korzystać, a przy innym została znaleziona pałka teleskopowa.

reklama

Działania wobec nieletnich

Zarówno znalezienie przedmiotów, jak i sama utarczka słowna, skłoniły funkcjonariuszy do podjęcia decyzji o sporządzeniu dokumentacji do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Sprawa została zakwalifikowana pod kątem demoralizacji nieletnich, co otwiera drogę do dalszych konsekwencji prawnych dla zaangażowanych w incydent.

Rodzice uczniów zostali wezwani do szkoły. Decyzja o dalszych krokach leży teraz w rękach sądu, który oceni zachowanie młodzieży w kontekście obowiązującego prawa.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Polecane
Ogłoszenia