fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nieletni pod działaniem alkoholu staną przed sądem rodzinnym i dla nieletnich

IławaNieletni pod działaniem alkoholu staną przed sądem rodzinnym i dla nieletnich

Dwóch młodych mieszkańców powiatu iławskiego, 14-letnia dziewczyna i 17-letni chłopak, wkrótce będą musieli stawić się przed sądem rodzinnym i nieletnich. Powodem jest fakt, iż obydwoje zostali zatrzymani przez policję w momencie, kiedy znajdowali się pod działaniem alkoholu.

reklama

Do pierwszego incydentu doszło w niedzielę (17.09.2023 r.), chwilę przed godziną 17:00. Wówczas to dyżurny oficer iławskiej policji otrzymał informację o nietrzeźwej osobie znajdującej się w pobliżu jednej z iławskich szkół podstawowych. Była nią zaledwie 14-letnia dziewczyna, która miała znaczne problemy z utrzymaniem równowagi i często sie przewracała. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, potwierdzili zgłoszenie i zastali tam matkę 14-latki.

Dziewczyna przyznała, że nie pamięta, skąd miała alkohol i z kim go spożywała. Po badaniu przez przybyłe na miejsce pudło zdrowia, została przekazana pod opiekę matki. Obecnie przypadek jest badany przez sąd rodzinny i nieletnich. Policja przeprowadza śledztwo, skąd dziewczyna miała alkohol i w jakich okolicznościach go spożywała. Przestępstwo podawania alkoholu nieletnim jest surowo karane, z karą nawet do 2 lat więzienia.

reklama
Tortury w Barczewie: strażnicy mieli łamać prawo także podczas transportów

Kolejna interwencja policji dotyczyła 17–letniego chłopaka, którego funkcjonariusze ujawnili podczas patrolu miasta. Zauważyli oni trzy osoby spożywające alkohol przed jednym z lokali gastronomicznych i podjęli decyzję o ich wylegitymowaniu. W wyniku czynności ustalono, że jeden z mężczyzn jest nieletni, a to on spożywał alkohol. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, ale jak w przypadku 14-latki nie ominie go wizyta w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Spożywanie alkoholu przez nieletnich, czyli osoby do 18 roku życia, to przejaw demoralizacji. W takich przypadkach wszelkie zebrane materiały kierowane są do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Policjanci prowadzą również czynności w celu ustalenia, kto sprzedał lub podał alkohol nieletniemu.

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Nocny włamywacz zatrzymany przez policję: mężczyzna usłyszał cztery zarzuty

Akt oskarżenia w sprawie kradzieży zdrapek o wartości 2150 zł skierowany do sądu