27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Atak pod szkołą. Nastolatek dostał kilka ciosów ostrym narzędziem w brzuch

OlsztynAtak pod szkołą. Nastolatek dostał kilka ciosów ostrym narzędziem w brzuch

W piątek 27 maja około godziny 14:30 przy ulicy Wojska Polskiego w Barczewie, naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego, doszło do awantury dwóch mężczyzn.

reklama

38-letni olsztynianin poważnie zranił 18-letniego mieszkańca Barczewa, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem. Napastnik nie udzielił poszkodowanemu pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Atak pod szkołą. Nastolatek dostał kilka ciosów ostrym narzędziem w brzuch Olsztyn, Wiadomości
Nastepnego dnia na chodniku nadal była zaschnięta krew ofiary

reklama

Świadkowie ataku wezwali pomoc. Ratownicy przewieźli rannego do szpitala w Olsztynie. Barczewska policja, wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, rozpoczęła akcję poszukiwania sprawcy.

Podejrzany został zatrzymany w Barczewie koło godziny 20:00, został przesłuchany i zatrzymany w areszcie. Policja prowadziła dalsze czynności w tej sprawie.

Nieoficjalnie wiadomo, że poszkodowany 18-latek w szpitalu przeszedł operację.

reklama

*nagranie wideo

Dziś (30.06) policja udzieliła informacji na temat wydarzenia. Według KMP 38-letni mężczyzna z nieznanych na tamtą chwilę przyczyn, zaatakował 18-latka, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem. 18-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, w którym pod nadzorem medyków przebywa do chwili obecnej. Sprawca ataku bezpośrednio po zdarzeniu zbiegł z miejsca przestępstwa. Policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie pracujący nad sprawą, w pierwszej kolejności zabezpieczyli zapisy z pobliskich kamer monitoringu, na podstawie których ustali wizerunek podejrzewanego. Informacja z rysopisem nożownika błyskawicznie trafiła do podległych Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie funkcjonariuszy. Jak ustalili policjanci, sprawca ciężkiego uszkodzenia ciała w celu uniknięcia odpowiedzialności ukrywał się w pobliskim lesie. Zastał zauważony i zatrzymany w drodze powrotnej do Barczewa.


Sprawcą zdarzenia okazał się 38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego zachowania, jednak ostatecznie przyznał się do ugodzenia ostrym narzędziem 18-latka.

Pracujący nad przebiegiem zdarzenia policjanci ustalili, że chwilę przed przestępstwem między 18-latkiem a 38-latkiem doszło do wymiany zdań. Mężczyźni razem podróżowali osobowym busem na trasie Olsztyn-Barczewo. Po wyjściu z pojazdu 38-latek zaatakował pokrzywdzonego ostrym narzędziem, kilkukrotnie raniąc go po całym ciele. Będący na miejscu zdarzenia świadkowie natychmiast udzielili pokrzywdzonemu pomocy i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Przekazali również szczegółowy rysopis sprawcy ataku oraz wskazali kierunek, w którym uciekł.

38-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna został w weekend przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała. W poniedziałek (30.05.2022 r.) z udziałem 38-latka odbędzie posiedzenie sądowe w przedmiocie zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy ciężkiego uszkodzenia ciała 38-latkowi może grozić teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

źródło: TKO/KMP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
31 maja 2022 11:59

Tylko kara śmierci

Looper
4 czerwca 2022 09:10

Mówią, że podróże w czasie są jeszcze poza zasięgiem ludzkości, a tu proszę opis wydażeń już z 30.06!

Polecane
Ogłoszenia