3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Groźny wypadek z udziałem ciężarnej kobiety na DK16

IławaGroźny wypadek z udziałem ciężarnej kobiety na DK16

Wczoraj (15.02.) na drodze krajowej nr 16 w Stradomnie pod Iławą doszło do niebezpiecznego wypadku, w którym ciężarna 30-latka, kierująca samochodem marki BMW, zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka mercedesem. Do zdarzenia doszło na łuku drogi, gdzie, według ustaleń policji, kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, co skutkowało zjechaniem na przeciwny pas ruchu.

reklama

Ofiary i skutki zdarzenia

Kierująca BMW, będąca w zaawansowanej ciąży, została natychmiast przetransportowana do szpitala. W wyniku wypadku ruch na DK16 został całkowicie zablokowany, a normalne przejazdy przywrócono dopiero po kilku godzinach, około godziny 20:30.

Policja wyjaśnia przyczyny

Dziś rano policja przekazała więcej informacji na temat okoliczności wypadku. Jak informuje asp. szt. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, wstępne ustalenia wskazują, że 30-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, co było bezpośrednią przyczyną zderzenia. Na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z kierującym mercedesem” – mówi Kwiatkowska.

reklama

Sytuacja zdrowotna kobiety oraz dalsze losy sprawy pozostają na razie nieznane. Policja kontynuuje dochodzenie w celu dokładnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku. Ten tragiczny incydent stanowi przypomnienie o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, szczególnie w trudnych warunkach i na niebezpiecznych odcinkach.

Groźny wypadek z udziałem ciężarnej kobiety na DK16 wypadek Iława, Wiadomości, zShowcase
fot. Miłomłyn News/Facebook

źródło: Info Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia