fbpx
26 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tragiczny wypadek na DK16 pod Olsztynem. Jedna ofiara śmiertelna, pięć osób rannych

OlsztynTragiczny wypadek na DK16 pod Olsztynem. Jedna ofiara śmiertelna, pięć osób rannych

Czwartek (13.07.2023) przyniósł tragiczne wieści z drogi krajowej nr 16, gdzie doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów – osobowego oraz busa. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Kaplityny, między Olsztynem a Barczewem.

reklama

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wynika, że jedna osoba nie żyje, a pięć innych otrzymuje pomoc medyczną. Ofiara śmiertelna to kierujący Audi. W busie marki Ford podróżowało pięć osób, które są obecnie pod opieką medyczną.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Policja i służby drogowe zorganizowały objazd przez Łęgajny – Kaplityny. Utrudnienia mogą potrwać około 4 godzin, a na trasie tworzą się korki.

reklama

To nie koniec tragicznych wieści z tego dnia. Po godzinie 13 na obwodnicy Mrągowa doszło do kolejnego wypadku. Fiat i Nissan zderzyły się czołowo. Fiat zjechał na chodnik, wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Kierujący, 80-letni mieszkaniec Mrągowa, został przewieziony do szpitala. Niestety, nie udało się uratować życia 74-letniej pasażerki Fiata. Do szpitala trafiły także dwie osoby podróżujące Nissanem.

Czołowe zderzenie busów na DK 58. Ofiary w szpitalu

reklama

Obecnie trwają intensywne działania policji, mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności obu wypadków. Wszyscy świadkowie zdarzeń są proszeni o kontakt z Komendą Miejską Policji w Olsztynie.

Więcej informacji na temat tych zdarzeń zostanie udostępnione, gdy tylko będą dostępne. Prosimy o śledzenie naszych aktualizacji.

Tragiczny wypadek na DK16 pod Olsztynem. Jedna ofiara śmiertelna, pięć osób rannych wypadek Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ojwojtek
14 lipca 2023 00:08

Bezpieczna ekspresówka na mazury niepotrzebna.

Anonimowo
17 lipca 2023 20:36

czemu jak w 2006 roku budowali na nowo tą drogę nie zrobili od razu dwupasmówki jak do borek wielkich?

Polecane
Ogłoszenia

Czołowe zderzenie busów na DK 58. Ofiary w szpitalu

Ciągnik rolniczy przygniótł jadącego nim 12-latka