6 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Dzikie koczowisko przy plaży jeziora Ukiel. Mieszkańcy apelują o działania

OlsztynDzikie koczowisko przy plaży jeziora Ukiel. Mieszkańcy apelują o działania

Olsztyn, znany z pięknych jezior i rozwijającej się infrastruktury turystycznej, stoi przed nowym wyzwaniem. Na parkingu przy Zatoce Miłej, w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Ukiel, rozwinęło się dzikie koczowisko.

reklama

Niechciany sąsiad nowoczesnej infrastruktury

Jezioro Ukiel jest perłą w koronie olsztyńskich atrakcji, przyciągającą zarówno mieszkańców, jak i turystów. W ostatnich latach obszar ten przeszedł znaczną metamorfozę dzięki modernizacji Centrum Rekreacji i Sportu (CRS) Ukiel, co zostało ciepło przyjęte przez społeczność. Niemniej, tuż obok tętniącego życiem centrum, na parkingu przy lesie nad Zatoką Miłej, narosło dzikie koczowisko. Mieszkańcy alarmują, że miejsce to, będące “pierwszym kontaktem” z jeziorem, nie prezentuje się atrakcyjnie i może odstraszać odwiedzających.

reklama

Skargi mieszkańców i apel do prezydenta

Mieszkańcy Olsztyna, niezadowoleni z sytuacji, zwrócili się do radnego, który podjął działania, kierując oficjalne pismo do prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza. W liście opisano, że na parkingu permanentnie stacjonuje kilka pojazdów, w tym wraki samochodowe, kampery i przyczepa towarowa. Ponadto, na miejscu utworzono prowizoryczną zagrodę na opał oraz funkcjonuje “warsztat” z telewizją satelitarną i panelami fotowoltaicznymi. Radny podkreślił również problem związany z notorycznym załatwianiem potrzeb fizjologicznych w pobliskim lesie, co stanowi zagrożenie dla higieny i estetyki tego terenu.

W swoim piśmie radny apeluje o dokładne przeanalizowanie legalności takiego zagospodarowania przestrzeni, zwracając uwagę na uciążliwość sytuacji, szczególnie w okresie letnim, kiedy to obłożenie turystyczne jest największe. Prosi również o zaangażowanie odpowiednich służb w celu uporządkowania tego miejsca i poinformowanie o wynikach podjętych działań.

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia