6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Nad jeziorem Ukiel powstanie luksusowy hotel z basenem

OlsztynNad jeziorem Ukiel powstanie luksusowy hotel z basenem

Olsztyński ratusz wydał pozwolenie na budowę pięciogwiazdkowego hotelu nad jeziorem Ukiel.

reklama

Hotel na światowym poziomie

Aktualnie w stolicy Warmii i Mazur funkcjonuje kilkanaście hoteli, oferujących ponad 800 pokoi: trzy z nich mają cztery gwiazdki, cztery są trzygwiazdkowe.

Ostatnio wybudowaną tego typu inwestycją jest trzygwiazdkowy „Hampton by Hilton” ze 105 pokojami, salą konferencyjną i całodobową siłownią, zajmujący około 4 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i mieszczący się w kompleksie Centaurus, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Głowackiego.

reklama

Okazuje się, że Hilton nie powiedział ostatniego słowa i zamierza wybudować drugi obiekt, tym razem pięciogwiazdkowy.

– Właśnie wydałem pozwolenie na budowę hotelu sieci Hilton. Będzie on na światowym poziomie, bo ma mieć pięć gwiazdek – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Piotr Grzymowicz.

Powstanie prestiżowy hotel z basenem

Nowy hotel powstanie w urokliwej okolicy: tuż obok drugiej plaży CRS Ukiel przy ulicy Kapitańskiej w Olsztynie.

reklama

Rozmowy w tej sprawie trwały prawie dwa lata, pierwsze spotkanie przedstawicieli ratusza i inwestora odbyło się w maju 2021 roku.

– Sam hotel będzie miał dwie bryły. W jednej z nich urządzony zostanie basen. Znajdzie się on na jednej z wyższych kondygnacji. Taka inwestycja na pewno podniesie prestiż i znaczenie Olsztyna na turystycznej mapie kraju, ale nie tylko – zapewnia prezydent Grzymowicz.

Sieć Hilton bez wątpienia kojarzy się z prestiżem. Jest jedną z najstarszych i największych światowych firm hotelarskich. Działa pod 18 markami, dysponuje ponad 6,1 tysiąca obiektów w 118 krajach.

Z Olsztyna zniknął „Dyplomat”

W Olsztynie nie funkcjonuje już jeden z najbardziej znanych hoteli: „Dyplomat”. W 2010 roku w niszczejącej przez kilkanaście lat kamienicy przy ulicy Dąbrowszczaków 28 ponownie otworzono restaurację „Pod Samowarem” i czterogwiazdkowy hotel „Dyplomat”. Remont wykonała warszawska spółka „Na Skraju Miasta”, co kosztowało ją kilkanaście milionów złotych.

Spadkobiercy inwestora mieli jednak inny pomysł na ten obiekt – najpierw zmienili formę funkcjonowania hotelu, a potem go sprzedali.

– Liczący nieco ponad 20 samodzielnych lokali i trzy apartamenty „Dyplomat” okazał się dla jego nabywców bardzo dobrą inwestycją pod kątem kontynuowania najmu dla stałych klientów czy też na potrzeby własne. Rentowność dla inwestorów jest obecnie znacznie większa z uwagi na zmniejszenie stałych kosztów funkcjonowania budynku w stosunku do obiektu hotelowego – wyjaśniał szef olsztyńskiego biura nieruchomości New House, odpowiedzialnego za sprzedaż hotelu „Dyplomat”, Łukasz Wróbel.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Henryk
13 marca 2023 14:59

Nie dziwię się. W Olsztynie brakuje miejsc hotelowych. Kto próbował zamówić wie najlepiej. Społeczeństwo się bogaci więc coraz więcej chętnych na luksus.

ahahahaH
13 marca 2023 08:42

No i super. Niech się nam Olsztyn rozwija. Powodzenia dla inwestora nie sobie zarabia. A wszystkim jęczącym patusom: H… wam w d..e

Polecane
Ogłoszenia