-3 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nad jeziorem Ukiel powstanie luksusowy hotel z basenem

OlsztynNad jeziorem Ukiel powstanie luksusowy hotel z basenem

Olsztyński ratusz wydał pozwolenie na budowę pięciogwiazdkowego hotelu nad jeziorem Ukiel.

Hotel na światowym poziomie

reklama

Aktualnie w stolicy Warmii i Mazur funkcjonuje kilkanaście hoteli, oferujących ponad 800 pokoi: trzy z nich mają cztery gwiazdki, cztery są trzygwiazdkowe.

Ostatnio wybudowaną tego typu inwestycją jest trzygwiazdkowy „Hampton by Hilton” ze 105 pokojami, salą konferencyjną i całodobową siłownią, zajmujący około 4 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i mieszczący się w kompleksie Centaurus, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Głowackiego.

reklama

Okazuje się, że Hilton nie powiedział ostatniego słowa i zamierza wybudować drugi obiekt, tym razem pięciogwiazdkowy.

– Właśnie wydałem pozwolenie na budowę hotelu sieci Hilton. Będzie on na światowym poziomie, bo ma mieć pięć gwiazdek – powiedział „Gazecie Wyborczej” prezydent Piotr Grzymowicz.

Powstanie prestiżowy hotel z basenem

reklama

Nowy hotel powstanie w urokliwej okolicy: tuż obok drugiej plaży CRS Ukiel przy ulicy Kapitańskiej w Olsztynie.

33-latka z Olsztyna oferowała wynajem fikcyjnego mieszkania. Teraz za to odpowie

Rozmowy w tej sprawie trwały prawie dwa lata, pierwsze spotkanie przedstawicieli ratusza i inwestora odbyło się w maju 2021 roku.

– Sam hotel będzie miał dwie bryły. W jednej z nich urządzony zostanie basen. Znajdzie się on na jednej z wyższych kondygnacji. Taka inwestycja na pewno podniesie prestiż i znaczenie Olsztyna na turystycznej mapie kraju, ale nie tylko – zapewnia prezydent Grzymowicz.

Sieć Hilton bez wątpienia kojarzy się z prestiżem. Jest jedną z najstarszych i największych światowych firm hotelarskich. Działa pod 18 markami, dysponuje ponad 6,1 tysiąca obiektów w 118 krajach.

Z Olsztyna zniknął „Dyplomat”

W Olsztynie nie funkcjonuje już jeden z najbardziej znanych hoteli: „Dyplomat”. W 2010 roku w niszczejącej przez kilkanaście lat kamienicy przy ulicy Dąbrowszczaków 28 ponownie otworzono restaurację „Pod Samowarem” i czterogwiazdkowy hotel „Dyplomat”. Remont wykonała warszawska spółka „Na Skraju Miasta”, co kosztowało ją kilkanaście milionów złotych.

Kolejne tereny między Nagórkami a Jarotami zostaną zagospodarowane

Spadkobiercy inwestora mieli jednak inny pomysł na ten obiekt – najpierw zmienili formę funkcjonowania hotelu, a potem go sprzedali.

– Liczący nieco ponad 20 samodzielnych lokali i trzy apartamenty „Dyplomat” okazał się dla jego nabywców bardzo dobrą inwestycją pod kątem kontynuowania najmu dla stałych klientów czy też na potrzeby własne. Rentowność dla inwestorów jest obecnie znacznie większa z uwagi na zmniejszenie stałych kosztów funkcjonowania budynku w stosunku do obiektu hotelowego – wyjaśniał szef olsztyńskiego biura nieruchomości New House, odpowiedzialnego za sprzedaż hotelu „Dyplomat”, Łukasz Wróbel.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Henryk
13 marca 2023 14:59

Nie dziwię się. W Olsztynie brakuje miejsc hotelowych. Kto próbował zamówić wie najlepiej. Społeczeństwo się bogaci więc coraz więcej chętnych na luksus.

ahahahaH
13 marca 2023 08:42

No i super. Niech się nam Olsztyn rozwija. Powodzenia dla inwestora nie sobie zarabia. A wszystkim jęczącym patusom: H… wam w d..e

Popularne
Ogłoszenia

Powstanie nowy park w Olsztynie

Kolejne tereny między Nagórkami a Jarotami zostaną zagospodarowane