fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe centrum sportowe w Olsztynie. Na trening przyjechał premier Mateusz Morawiecki

OlsztynNowe centrum sportowe w Olsztynie. Na trening przyjechał premier Mateusz Morawiecki

Olsztyn stał się bogatszy o nową inwestycję, która ma na celu rozwijanie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców. Premier Mateusz Morawiecki, w towarzystwie Iwony Arent, pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 86, oddał do użytku Warmińsko-Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej. Jak zaznaczył premier, to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim w rozwój charakteru i zdrowie obywateli.

reklama

“Szermierka to jedna z najbardziej szlachetnych dyscyplin sportowych, która tutaj będzie mogła rozkwitnąć na nowo,” podkreślił Mateusz Morawiecki. “To inwestycja warta blisko 30 mln zł, a aż 99% tych środków to dofinansowanie z budżetu państwa.”

reklama

Centrum ma na celu nie tylko popularyzację szermierki, ale także innych dyscyplin sportowych oraz rozwijanie kultury fizycznej wśród wszystkich olsztynian. Dodatkowo, placówka będzie dostępna dla mieszkańców nie tylko Olsztyna, ale i okolicznych miast oraz wsi, co ma służyć integracji społecznej i poprawie kondycji zdrowotnej regionu.

reklama

Co ciekawe, w kampanii wyborczej politycy często uprawiają szermierkę słowną, lecz, jak podkreślił premier, nie należy tego łączyć z dyscypliną sportową, która jest znacznie bardziej szlachetna i wymaga rozwiniętych umiejętności oraz koncentracji. Szermierka jest również sportem, który w sposób szczególny kształtuje charakter, ucząc samodyscypliny, precyzji i strategicznego myślenia.

Jest porozumienie Stomilu z władzami Olsztyna

“Nie ma lepszego sposobu na relaks niż sport. Nic tak dobrze nie kształtuje charakteru jak sport,” dodał premier, zachęcając mieszkańców do korzystania z nowo otwartego centrum.

W nowo otwartym centrum planowane są również różne formy aktywności dla dzieci i młodzieży, co ma służyć prewencji zdrowotnej i zapobieganiu różnym formom patologii społecznych. Olsztyn i cały region Warmińsko-Mazurski zyskują dzięki temu nie tylko nową inwestycję, ale i szansę na zbudowanie lepszej przyszłości dla młodego pokolenia.

Wygraj z Lotto siłownię w Dobrym Mieście
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mk
16 września 2023 23:55

Oddanie numer dwa, czekamy na kolejne

Polecane
Ogłoszenia

Bukowiecki z medalem mistrzostw Polski w pchnięciu kulą

W Olsztynie ustanowiono nowy rekord Polski!