15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

O krok od tragedii na drodze krajowej nr 16. Mogło doprowadzić do wystrzału

OstródaO krok od tragedii na drodze krajowej nr 16. Mogło doprowadzić do...

Na drodze krajowej nr 16 w okolicach miejscowości Samborowo doszło do interwencji inspektorów z Placówki Terenowej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Terenowego w Olsztynie Oddział z Iławy. W czwartek, 15 lutego 2024 roku zatrzymali oni do kontroli pojazd ciężarowy uczestniczący w krajowym transporcie drogowym rzeczy. Inspekcja wykazała niebezpieczną usterkę w naczepie ciężarówki.

reklama

Okazało się, że opony po obu stronach na jednej z osi pojazdu były w fatalnym stanie. Uszkodzenia były tak duże, że się uwidoczniły stalowe kordy. Specjaliści podkreślają, że takie zaniedbania mogą prowadzić do tzw. wystrzału opony w trakcie jazdy, co z kolei mogłoby być przyczyną poważnego wypadku drogowego.

W związku z tymi ustaleniami inspektorzy nie mieli wyboru i musieli zareagować adekwatnymi środkami. Zatrzymano dowód rejestracyjny naczepy oraz wydano zakaz jej dalszej eksploatacji do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

reklama

W najbliższym czasie przewoźnik drogowy oraz osoba zarządzająca naczepą muszą się liczyć z konsekwencjami. Przed nimi postępowanie administracyjne, które może się zakończyć nałożeniem wysokiej kary finansowej za dopuszczenie do ruchu naczepy w stanie zagrażającym bezpieczeństwu.

źródło: WITD Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tir
18 lutego 2024 17:31

Powinny być kontrolowane wszystkie ciężarówki starsze niż 5 lat.I obowiązkowe przejazdowe wagi jak w USA.A zamiast tacho rozliczanie czasu pracy w czasie rzeczywistym po sieci komórkowej.Szybko byłby porządek z rupieciami i przepracowanymi kierowcami.

Polecane
Ogłoszenia