29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Ale ITD było zaskoczone po kontroli na S7. W wymyślny sposób kierowca fałszował pomiar spalin

IławaAle ITD było zaskoczone po kontroli na S7. W wymyślny sposób kierowca...

Na zlecenie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oddział w Iławie patrol inspekcji transportu drogowego kontrolował pojazdy na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Sople (7 lutego 2024). W trakcie akcji skupiono się na pojazdach należących do krajowych przewoźników.

reklama

W skontrolowanych autach odkryto nieprawidłowości w działaniu systemu AdBlue, który służy oczyszczaniu spalin w silnikach diesla. Kiedy zastosowano specjalistyczne urządzenie diagnostyczne, odkryto, że w pojeździe zainstalowano tzw. emulator AdBlue. Jest on przeznaczony do fałszowania danych przesyłanych do komputera pojazdu, co powoduje, że system kontroli emisji spalin wydaje się działać prawidłowo, chociaż w rzeczywistości normy te są naruszane.

W związku z nieprawidłowościami kierowca pojazdu został ukarany mandatem. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny oraz zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych usterek. Inspekcja transportu drogowego regularnie prowadzi działania mające na celu wyeliminowanie z dróg pojazdów niespełniających norm środowiskowych, a wykrycie manipulacji tego typu jest częścią szerszych działań mających na celu poprawę jakości powietrza oraz ochronę środowiska.

reklama
Ale ITD było zaskoczone po kontroli na S7. W wymyślny sposób kierowca fałszował pomiar spalin kontrola drogowa Iława, Wiadomości, zShowcase

źródło: WITD Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
10 lutego 2024 06:33

Ekodurnie,szczać żeby jechać,srac żeby pić,marznąć by się ogrzać itd.Brawo dla Pana.

Polecane