5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Człowiek łapie się za głowę. Kontrola na DW 536 wywołuje niedowierzanie

IławaCzłowiek łapie się za głowę. Kontrola na DW 536 wywołuje niedowierzanie

16 maja 2023 roku, na drodze wojewódzkiej nr 536 w pobliżu Iławy, inspektorzy z Oddziału Terenowego przeprowadzili kontrolę zespołu pojazdów należących do polskiego przewoźnika. Kontrola techniczna wykazała niepokojące wyniki, które wskazywały na poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

reklama

Podczas wstępnej kontroli technicznej pojazdów, inspektorzy stwierdzili usterkę w przyczepie ciężarowej, która została zakwalifikowana jako niebezpieczna. Pęknięcie tarczy hamulcowej na pierwszej osi, zarówno po stronie lewej, jak i prawej, uznane zostało za potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Eksploatacja tarczy w takim stanie mogła prowadzić do jej rozpadu podczas jazdy, z możliwością zablokowania koła.

Dodatkowo, inspektorzy zauważyli, że układ pneumatyczny w samochodzie ciężarowym był nieszczelny. Co więcej, na kole trzeciej osi brakowało szpilki mocującej koło. Takie usterki mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet katastrof na drodze, jeśli nie zostaną szybko naprawione.

reklama

W związku z powyższymi usterkami, inspektorzy podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych pojazdów, jednocześnie zakazując dalszej jazdy. Ta decyzja została podjęta w celu zapobieżenia potencjalnym wypadkom i utrzymania bezpieczeństwa na drogach.

Wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Dalsze działania będą zależeć od wyniku tego postępowania, ale jasne jest, że bezpieczeństwo na drogach musi być priorytetem dla wszystkich użytkowników drogi, w tym przewoźników.

źródło: ITD

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
sos
18 maja 2023 14:30

niech się wezmą za prędkosci jakimi się jezdzi cięzarówkami, jadę osobówką 100 wkę a tu mnie wyprzedzają , porazka, chyba pokombinowane tachografy mają panowie, szczególnie kontenery ,to juz nie jest smieszne

Czytek
18 maja 2023 08:23

Może zapobiegli tragedii. W takich przypadkach można pochwalić krokodylków.

Polecane
Ogłoszenia