2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Pęknięta tarcza hamulcowa zagrażała bezpieczeństwu – inspekcja zatrzymała ciągnik samochodowy

WiadomościPęknięta tarcza hamulcowa zagrażała bezpieczeństwu – inspekcja zatrzymała ciągnik samochodowy

W czwartek, 16 listopada, w okolicach Iławy na drodze wojewódzkiej nr 536 inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili rutynowy przegląd techniczny zespołu pojazdów należący do jednego z polskich przewoźników.

reklama

W trakcie inspekcji ujawniono poważną usterkę techniczną w ciągniku samochodowym. Jak się okazało, pojazd miał pękniętą tarczę hamulcową na pierwszej osi (osi kierowana) po lewej stronie. Stan techniczny tarczy został oceniony przez kontrolujących jako niebezpieczny, ponieważ istniało ryzyko jej rozpadnięcia się podczas jazdy. Mogłoby to spowodować zablokowanie koła i stworzyć realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Na miejscu podjęto natychmiastowe działania. Inspektor zdecydował o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu i wydał zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli.

reklama

W związku z wykrytą usterką przewoźnik oraz osoba zarządzająca flotą pojazdów będą zobowiązani do stawienia się przed organem administracyjnym. Wobec nich zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, a grozić im może kara finansowa. Wysokość takiej kary uzależniona jest od skali ujawnionych nieprawidłowości.

źródło: WITD Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia